Móda a trendy

Stříbrné šperky

www.pixabay.com

Šperky jsou oblíbeným doplňkem téměř každé ženy a jejich nošení má od nepaměti několik specifických významů, které lze považovat za určitý druh komunikace s okolím. Typ šperku, jeho umístění a způsob nošení naznačují příležitost nebo konkrétní vztah dotyčné k danému šperku. Výborným příkladem jsou snubní prsteny. Standardně jsou šperky vyráběny z drahých kovů a kamenů, přičemž od konkrétního typu materiálu a jeho zpracování se odvíjí cena a obecně klenotnická hodnota šperku.

Hodnota kovových šperků závisí na podílu jednotlivých kovů na daném produktu. Nejcennějším kovem je zlato, které dosahuje různé jakosti a také barevnosti. Za druhý velmi cenný kov je považováno stříbro s charakteristickým bílým leskem. Kromě těchto dvou drahých kovů mohou být šperky vyráběny z dalších běžnějších slitin, které jsou obvykle na mnohem nižší cenové úrovni.

Výhody a nevýhody stříbrných šperků

Při výběru šperků z drahých kovů se obvykle rozhodujeme nejen podle jeho vzhledu, ale také podle ceny, která je určující zejména v souvislosti se záměrem, s jakým chceme šperk nosit nebo darovat. Stříbrné šperky jsou upřednostňovány pro méně zásadní příležitosti. Výhodou stříbra jsou především jeho antibakteriální účinky. Proto je například vhodné zvolit stříbrné náušnice, jsou-li pořizovány holčičce k prvnímu nastřelení.

Nevýhodou stříbra je jeho měkkost. V porovnání se zlatem je mnohem tvárnější a snadno se tedy poškrábe. S nošením zároveň ztrácí svůj charakteristický lesk a postupně šedne, je tedy nutné jej pravidelně ošetřovat.

Nabídka stříbrných šperků

Stříbro je jedním z nejčastěji používaných klenotnických kovů, proto je také nabídka stříbrných šperků velmi široká. K dostání jsou jak zmíněné náušnice, tak prsteny (včetně snubních), řetízky, přívěšky a další. Obecně však platí, že kvůli stárnutí není zcela vhodné pořizovat stříbrné šperky pro běžné každodenní nošení. Vzhledem k nižší ceně je proto lepší jako dárek například vybrat stříbrný přívěšek určený pro zvláštní příležitosti, který by se pravidelným nošením opotřebil.

Navzdory nevýhodám je stříbro velmi oblíbeným šperkařským kovem, z nějž lze vyrobit velmi krásné kusy.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top