Domov

Odjíždíte na pozdní dovolenou? Nezapomeňte zabezpečit svou nemovitost!

zdroj: pixabay.com


Léto je sice již dávno za námi, ale pro mnoho lidí dovolenkový čas rozhodně ještě neskončil. Možná i vy patříte k těm, kteří raději nežli v sezóně, kdy je všude lidí jako máku, odjíždí na dovolenou až koncem září nebo začátkem října, kdy je přeci jen všude po světě daleko méně lidí a tím pádem i klidněji. Ať už na dovolenou odjíždíte nebo odlétáte kamkoli, myslete na zabezpečení vašeho bydlení. Vandalové a lupiči totiž nemají dovolenou a udeřit tak mohou v podstatě kdykoli.

Pozor na pootevřená okna

Mnoho lidí se děsí představy, že se vrátí po několikadenní dovolené domů, kde to bude zatuchlé. Proto nechávají pootevřená okna a myslí si, že když je nechají otevřená pouze na „ventilačku“, nemůže se nic stát. Jenže to byste se divili, jak jsou současní chmatáci a podomní lupiči vynalézaví a lehce pootevřené okno pro ně může být skvělou pozvánkou k vám domů. Proto to neriskujte, a pakliže máte strach z nevyvětraného vzduchu, požádejte někoho blízkého, ať se vám doma občas zastaví a na chvíli okna otevře.

Občasná kontrola není na škodu

Domluvit se s někým známým, někým z rodiny nebo třeba se sousedy, kterým důvěřujete, aby po dobu vaší nepřítomnosti třeba 2x zašli k vám domů a zkontrolovali, jestli je všechno v pořádku, vůbec není na škodu. Nejenže tak zjistí, jestli se k vám domů někdo nedostal, ale zároveň vzbudí pocit, že to u vás doma žije.

Když jedete na delší dobu

Někomu se může dovolená protáhnout na hodně dlouhou dobu, nebo se dokonce můžete rozhodnout, že na daném místě chvíli zůstanete žít – nebyli byste první ani poslední, kteří chopili příležitost do svých rukou a nenechali si ujít možnost vyzkoušet život, jak se říká, za velkou louží. Pro takové případy je tu správa bytů a domů, což je služba, kdy svěříte nemovitost do rukou realitní kanceláře a ta se o ni za vás postará.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top