Móda a trendy

Pánské šperky

šperky
www.pixabay.com

Přestože zdobení bývalo tradičně výsadou převážně dámské části populace, i pro pány se nabízí celá řada šperků, které jsou určené pro běžné nošení i speciální příležitosti. Nošení šperků je u pánů rozvíjejícím se trendem a jeho cílem přestává být výhradně původní záměr demonstrace bohatství, jako tomu bylo v minulosti. Stávají se standardním módním doplňkem současných generací.

Typy pánských šperků

Pánské šperky lze rozdělit do několika kategorií, základní členění pak zahrnuje tradiční a novodobé typy. Tradiční typy pánských šperků tvoří tři základní druhy sloužící především jako doplňky business a casual oděvů (obleků), jedná se o:

  • Manžetové knoflíčky,
  • Kravatové spony,
  • Pánské prsteny.

Uvedené tři druhy jsou obvykle nošeny při speciálních příležitostech a vyráběny převážně z drahých kovů (zlato, stříbro, platina). Mezi tradiční pánské šperky lze zařadit také snubní prsteny.

Novodobé typy jsou odvozeny od šperků dámských a mají specifický design, který je genderově vymezuje. Obvykle mají masivnější charakter, je více využíváno matového povrchu a celkově jsou méně řešeny jako méně ozdobné.

Velmi oblíbenými pánskými šperky jsou v současné době například řetízky nebo náramky z kovů bílého lesku, dříve (a také v souvislosti s vyznávaným módním trendem) byly často k vidění také pánské náušnice. Tento trend ovšem postupně upadá.

Nošení pánských šperků

Způsob nošení pánských šperků se odvíjí od jejich typu. Tradiční šperky byly a jsou užívány především při zvláštních příležitostech jako běžný doplněk oděvu, který je předepsán konkrétní událostí. Kravatové spony jsou celkem běžným doplňkem i u obleku pro každodenní nošení, jelikož plní funkci úpravy kravaty. Obdobně prsteny nebo manžetové knoflíčky jsou aplikovány i běžně, jedná se ovšem o šperky nižší kvality.

Moderní typy jsou určeny pro každodenní nošení. Stylové pánské náramky nebo řetízky s přívěskem se hodí k jakémukoliv typu oblečení a obvykle nejsou jeho přímým doplňkem, nýbrž mají pro majitele konkrétní citovou hodnotu.

Pánské šperky jsou vhodným dárkem pro každého moderního muže, jejich cena se obdobně jako u dámských šperků vztahuje především k výrobnímu materiálu a způsobu jeho zpracování, vzhledově jsou však velmi odlišné.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top