Zdravi a sport

Pár možností, jak zlepšit svoje zkušenosti s častým kouřením

pixabay.com

Kouření je jedním ze zlozvyků, které jde jen velice těžko držet neustále na stejné úrovni. Některým to nevadí a nepřekáží v osobním ani pracovním životě, ale v případě jiných se může stát časté kouření překážkou. Právě fakt, že s více cigaretami stále přichází větší chuť je i důvodem, že pak množí kouří od rána do večera a vlastní organismus i široké okolí si toho pochopitelně začíná všímat.

Hlídejte sami sebe a nedovolte si víc

To je ta nejtěžší metoda, která víceméně existuje. Jen málo lidí má vůli na to, aby měla před sebou krabičku cigaret a nedovolila si zapálit další navíc. Je to stejná psychika, jako když máte v lednici rozbalený dort. Dokud tam je, máte chuť se pořád vracet a uždibovat si. Jenže pokud takový dort v lednici nemáte, tak na něj většinou ani nedostane chuť.

O to stejné se můžete jednoduše pokusit i s cigaretami. Pokud například víte, že v práci kouříte denně šest cigaret, tak začnete s citem ubírat. Z domova si neodnášejte celou krabičku, jak jste zvyklí, ale vezměte si jich například jen pět, později i čtyři. A především se donuťte na místě vydržet a nepožádat kolegy o cigaretu navíc, nebo si dokonce rovnou dojít pro celou krabičku.

Elektronická cigareta napomůže proti závislosti

Druhou možností je pak vyzkoušení elektronické cigarety. Je to mnohem příjemnější než se, jakkoliv omezovat, nebo dokonce úplně utnout kouření od píky. Elektronická cigareta totiž ve svém nitru obsahuje vodní emulzi a díky tomu se nepálí klasický tabák. Neznečišťuje to organismus, a především chybí typický smrad dehtu. Třeba vám brzy dojde, že to vašemu okolí i vám stačí a nemusíte se nakonec vůbec omezovat. A pokud si to i tak přejete, tak lze volit náplně s různým obsahem nikotinu na který se tvoří závislost a jednoduše tak můžete řídit vaši potřebu kouřit více, či méně.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top