Nádrže na dešťovou vodu jsou už poměrně dost známé. Leč se začaly používat dost nedávno, tak jsou už jednou z nejběžnějších součástí návrhů na realizaci pozemků a nových staveb. Důvodem je, že mohou velice efektivně pracovat s dešťovou vodou, která je bezpečně uchovávána po dlouhou dobu v podzemí.
Jenže zároveň se jedná o řešení, které ke své současné podobě ušlo opravdu dlouhou cestu. Takové nádrže jsou tak v dnešní době dokonalým řešením. A dnes vám přineseme pár zajímavostí, které o nich možná nevíte.
Speciální polyethylen jako hlavní složka
Ať už se podíváme na samotné nádrže, nebo přímo na jednotlivé komponenty, tak budou všechny dělány z jedné jediné černé hmoty. Jedná se o velice specifický plast polyethylen, který má oproti dalším složkám základní výhody. Je mnohem hutnější, ale přitom si udržuje plasticitu. Navíc má vysokou chemickou odolnost díky čemuž v půdě netrpí díky jinak nepříjemného kyselému prostředí.
Žádné spoje? Opravdu žádné!
Pokud se podíváte na kompletní realizace nádrží na dešťovou vodu na klíč, tak vás možná trkne zajímavost. Opravdu během celé doby nepotkáte jeden jediný spoj. Tím důvodem je speciální metoda kroužení, která se používá při tvorbě nádrží a komponentů. Na základě gravitační a odstředivé síly se rozpálená hmota formuje ve formách tak, aby byl každý kus z jednoho jediného fláku plastu a neměl tak nepříjemné slabiny.
Doživotní řešení problémů s vodou
Díky tomu, že jsou nádrže na dešťovou vodu uchovávány v podzemí mají ty výhody, že v žádném případě neruší design samotného prostředí. Jenže mnoho lidí napadne, jestli to také není slabinou kvůli údržbě a haváriím. Nádrže na dešťovou vodu díky kombinaci speciální výroby a odolného materiálu dokáží vydržet desítky let, mnohdy se uvádí i jedno sto let!