Volný čas

Polyethylenové nádrže jsou už všude! Proč se využívají a kde je potkáme nejčastěji?

destovky.cz

Polyethylenové nádrže zní jako něco neuvěřitelného. Jenže ve své podstatě jde jenom o nádrže, které jsou tvořeny polyethylenem, tedy aktuálně nejpoužívanějším plastem na trhu. Jedná se přitom o plast, který potkáváte na svém každém kroku. Například z něj pijete svoje limonády, používá se na kastle elektroniky a mnohé další.

Jenže díky extrémním vlastnostem, které tento plast nabízí, je najednou možné využívat jeho služeb také konkrétně pro nádrže jako takové. A mnohdy vás překvapí, kde všude byste jej mohli čekat!

Nádrže na dešťovou vodu

Nejedná se ale o ledajaké nádrže na dešťovou vodu, ale o velice specifické nádrže, které jsou uchovávány v zemi. Oproti různým kanystrům a barelům mají mnohdy objemy v tisících litrů a mohou tak uchovávat vodu i na dlouhodobé udržování pozemků. Dělají se z nich tak sestavy pro zalévání a celá řada dalších podstatných utilit.

Polyethylen je v tomto případě extrémně vhodnou volbou kvůli tomu, že v zemi pochopitelně budou nádrže čelit poměrně velkému tlaku. Kvůli tomu nelze vybrat čistě pevný materiál, ani hutný. Vedle toho polyethylen dokonale sdílí jak dostatečnou plasticitu, tak i pevnost materiálu. V zemi vydrží nádrže i desítky let bez poškození.

Nádrže na paliva těkavé látky

Dalším, dost extrémním využitím jsou nádrže na těkavé látky a paliva. Vedle svojí odolnosti čistě na mechanické poškození se totiž mohou polyethylenové nádrže dokonce pochlubit i vysokou chemickou stabilitou. To je důvodem, proč jsou odmítány ekology, protože v přírodě takové plasty vydrží dokonce až sto let. Jenže právě jejich odolnost je důvodem, proč z nich můžeme dělat velice bezpečné kontejnery a nádrže na látky, které by jinak při úniku dokázaly v přírodě udělat mnohem větší škodu, než plast samotný.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top