Polyethylenové nádrže zní jako něco neuvěřitelného. Jenže ve své podstatě jde jenom o nádrže, které jsou tvořeny polyethylenem, tedy aktuálně nejpoužívanějším plastem na trhu. Jedná se přitom o plast, který potkáváte na svém každém kroku. Například z něj pijete svoje limonády, používá se na kastle elektroniky a mnohé další.
Jenže díky extrémním vlastnostem, které tento plast nabízí, je najednou možné využívat jeho služeb také konkrétně pro nádrže jako takové. A mnohdy vás překvapí, kde všude byste jej mohli čekat!
Nádrže na dešťovou vodu
Nejedná se ale o ledajaké nádrže na dešťovou vodu, ale o velice specifické nádrže, které jsou uchovávány v zemi. Oproti různým kanystrům a barelům mají mnohdy objemy v tisících litrů a mohou tak uchovávat vodu i na dlouhodobé udržování pozemků. Dělají se z nich tak sestavy pro zalévání a celá řada dalších podstatných utilit.
Polyethylen je v tomto případě extrémně vhodnou volbou kvůli tomu, že v zemi pochopitelně budou nádrže čelit poměrně velkému tlaku. Kvůli tomu nelze vybrat čistě pevný materiál, ani hutný. Vedle toho polyethylen dokonale sdílí jak dostatečnou plasticitu, tak i pevnost materiálu. V zemi vydrží nádrže i desítky let bez poškození.
Nádrže na paliva těkavé látky
Dalším, dost extrémním využitím jsou nádrže na těkavé látky a paliva. Vedle svojí odolnosti čistě na mechanické poškození se totiž mohou polyethylenové nádrže dokonce pochlubit i vysokou chemickou stabilitou. To je důvodem, proč jsou odmítány ekology, protože v přírodě takové plasty vydrží dokonce až sto let. Jenže právě jejich odolnost je důvodem, proč z nich můžeme dělat velice bezpečné kontejnery a nádrže na látky, které by jinak při úniku dokázaly v přírodě udělat mnohem větší škodu, než plast samotný.