Volný čas

Podle čeho vybírat stolní mixér? Důležitý je výkon i materiál!

zdroj: elektro-star.cz

Stolní mixér je pro většinu hospodyněk nepostradatelnou součástí vybavení kuchyně. Dá se využít na mnoho způsobů – šikovný parťák za vás naseká zeleninu i ovoce, rozdrtí led, pomůže s mixováním ořechů, připraví omáčky i dětská pyré. Podle čeho mixér vybírat? Na co se zaměřit? A jaké parametry při výběru sledovat? S tím vám rádi pomůžeme!

Co sledovat při výběru?

Při výběru stolního mixéru je potřeba sledovat hned několik parametrů, s jejichž pomocí se vám jistě podaří vybrat toho nejlepšího společníka. Máte-li v plánu koupit si nový stolní mixér, doporučujeme vám zaměřit pozornost na následující kritéria:

  • příkon
  • počet otáček
  • materiál

Příkon

Příkon mixéru vám ukazuje, jak vysoká je spotřeba daného stolního mixéru, zároveň vás informuje o tom, jaký výkon můžete očekávat. U stolních mixérů se příkon pohybuje v rozmezí od 300 W, což jsou modely vhodné spíše pro mixování jemných a měkkých potravin. Pokud chcete mixovat i tvrdší přísady, volte stolní mixér o výkonu alespoň 1000 W.

Počet otáček

Počet otáček určuje, kolikrát se nože v mixéru otočí během jedné minuty. Jinými slovy to znamená, za jak dlouhou dobu mixér potraviny rozmixuje/rozmělní. Vzhledem k tomu, že si počet otáček můžete regulovat, vybírejte stolní mixér podle maximálního počtu otáček za minutu. Pro stolní mixéry je standardem cca 11 000 otáček za minutu, výkonnější modely nabízí 20 000 otáček za minutu.

Materiál

I materiál mixéru je důležitý. Levnější modely jsou plastové, lákají sice nízkou pořizovací cenou, ale jak je známo, plast je materiál, který toho příliš nevydrží, Proto doporučujeme vybírat spíše takové mixéry, jejichž tělo je kovové, sice jsou dražší a těžší, ale slibují daleko větší výdrž a delší životnost.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top