Volný čas

Zašlý vzhled stříbrných šperků? Dodejte jim ztracený lesk!

zdroj: pixabay.com

Šperky jsou bezesporu krásné, dokážou nás ozdobit, ozvláštní náš vzhled, přidají nám na výjimečnosti. Ovšem pouze v případě, kdy jsou čisté a září leskem. V opačném případě nám šperky na kráse spíše ubírají, protože jejich zašlý vzhled není na pohled vůbec pěkný, ba spíše naopak. Navíc takové šperky nechceme nosit, takže je necháváme bez povšimnutí povalovat v šuplíku nebo šperkovnici, ačkoli jsme ten řetízek dříve nosili tak rádi a ten prstýnek, který už dávno ztratil své původní kouzlo, našim prstům tak slušel. Jak tedy vyčistit stříbrné šperky?

Tip první: na pomoc povolejte „prdopeč“

Že nevíte, co je to za slovo? V tom případě jste asi ještě nikdy nenavštívili maminkovské fórum, kde se slovíčko prdopeč používá jako náhrada za slovní spojení kypřící prášek. S pomocí kypřícího prášku můžete stříbrné šperky poměrně snadno vyčistit a to tak, že všechny šperky vložíte do alobalu, nasypete na ně kypřicí prášek, zabalíte, jehlou do něho uděláte několik malých dírek a vložíte třeba do hrníčku nebo menšího hrnce. Poté balíček zalijete vroucí vodou. Pak už jen stačí sledovat, co se bude následovat.

Tip druhý: pomoc od profíka

Pakliže nechcete nic riskovat a na nějaké domácí pokusy vás neužije, nebojte se využít pomoci profesionála. Co tím máme na mysli? Řeč je konkrétně o čištění za pomoci ultrazvukové čističky, kterou v současné době disponuje každé lepší zlatnictví, jež tuhle službu nabízí. Ultrazvukové čištění je velmi efektivní, zároveň ale hodně šetrné a nedochází při něm k poškození ani těch nejdrobnějších částí čištěných předmětů.

Tip třetí: kombinace citronu a octa

S čištěním stříbrných šperků vám pomůže i kyselé prostředí, které vytvoříte kombinací vinného octa a citronu. Citronovou šťávu smíchejte s vinným octem, šperky do roztoku ponořte a nechte v něm přes noc.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top