Volný čas

Podle čeho vybírat žehličku na vlasy? Důležitý je materiál i doba nahřátí!

zdroj: pixabay.com

Je pro vás použití žehličky na vlasy na denním pořádku? Máte doma starší model, který již vykazuje známky opotřebení, a vy si chcete udělat radost novým krasavcem? V tom případě si nyní možná pohráváte s otázkou, podle čeho novou žehličku na vlasy vybírat, na jaké parametry se zaměřit a na co si dát při svém rozhodování pozor. V dnešním článku vás výběrem žehličky na vlasy provedeme a poradíme vám, jak pro sebe najít to nejlepší.

Co byste měli při výběru žehličky na vlasy sledovat?

Žehličky na vlasy jsou oblíbeným pomocníkem, bez kterého by si svůj život neuměla představit většina žen a dívek. Není se proto čemu divit, pokud se bez ní neobejdete ani vy. Při výběru žehličky na vlasy sledujte především následující kritéria:

  1. materiál žehlicí plochy
  2. dobu nahřátí
  3. teplotu

Materiál žehlicí plochy

Jako první záměrně zmiňujeme materiál žehlicí plochy, který představuje asi ten nejdůležitější prvek, jemuž byste měli věnovat pozornost. Materiálů může být celá řada, mezi nejčastější patří keramika, teflon, titan, turmalín nebo kov. Kov určitě nedoporučujeme, protože není šetrný k vlasům, keramické žehlicí plochy se nahřívají rovnoměrně a vlasy tolik neničí. Nejideálnější jsou teflonové žehlicí plochy, které jsou k vlasům šetrné a chrání je před příliš vysokým teplem.

Doba nahřátí

Důležitá je samozřejmě i doba, během které se žehlička připraví k provozu. Výkonné moderní žehličky na vlasy se nahřejí již během pár minut, takže jsou během chviličky připravené k použití. V tomto případě logicky platí, že čím méně, tím lépe.

Teplota

Určitě nebude na škodu, když si vyberete žehličku, která vám umožní nastavit si teplotu podle vašich požadavků. Záleží na tom, jaký typ vlasů máte, jemné vlasy by se neměly žehlit teplotou vyšší nežli 160 °C, vlasy hrubé se pak mohou žehlit teplotou až 190 °C a více, takže je určitě dobré, když si můžete mezi teplotami vybírat.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top