Volný čas

Pomoc se správnou péčí o šperky. Co pro ně dělat, aby neztratily svoji krásu?

pixabay.com

Šperky jsou snad tou nejkrásnější ozdobou, kterou na sobě může žena mít. Jenže zároveň jsou mnohdy i velice citlivé na okolní vjemy a mohou být rychle porušeny jak přímým fyzickým vlivem. Tak i různými věcmi jako je vlhkost, přímé sluneční světlo nebo kyselé prostředí. Jak se tedy starat o šperky, tak aby byly v co nejlepší kondici?

Pravidelně čistěte od prachu a nečistot

Prach a nečistoty jsou pro šperky problémem číslo jedna. Na tom se musíme shodnout se vší jistotou. Občas se to nezdá, ale i lehčí prach může být například křemičitého původu, z čehož pramení, že má dostatečnou tvrdost pro narušení drahých kovů. Pak stačí, aby se v tomto prachu omílal a časem si budete moci všimnout nepříjemných škrábanců a malých vad, které se přirozené vytvoří právě kontaktem s prachem. Prach by se měl zpravidla čistit pomocí anti-prachových a statických kapesníčků, které na sebe nečistoty zachytí a nedřou je po povrchu.

Ultrazvukové čističky napomohou s odolnou špínou

Pokud se dostane na šperk odolná špína, tak spousta lidí sáhne k manuálnímu čištění. To sice může dopadnout dobře, ale přirozeně riskujete poškození materiálu. Právě proto si v posledních letech získaly ultrazvukové čističky velkou oblibu také u šperkařů. Speciální roztok určení pro konkrétní kov se pouze vlije do nerezové vany a potom se do roztoku s vlnami vkládá předmět. Ten je pečlivě a zcela bezkontaktně očištěný od špíny.

Saténové sáčky nejsou jen reklama ze zlatnictví

Saténové sáčky používají mnohá zlatnictví a většina lidí do nich pak šperky nevrátí. Pro uchovávání jsou ale saténové sáčky a krabičky jediným rozumným prostředím, kde nehrozí poškození. Mnohdy opravdu stačí jen málo, klepnutí, nebo zmáčknutí a citlivější komponenty se mohou deformovat nebo dokonce oddělit od šperku. Na skladování tedy berte ten nejvyšší zřetel.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top