Volný čas

Získali jste nemovitost a nevíte co s ní? Nabídneme vám rady, kdy se rozhodnout pro prodej a kdy pro pronájem

pixabay.com

Nejčastěji v rámci dědického řízení se může stát, že vám připadne majetek, pro který nemáte využití. V případě nemovitostí se pak jedná o majetek, který je ve vysokých hodnotách, a tak se vyplatí jej jakýmkoliv způsobem převést na peníze. Ovšem v ten moment přichází to největší a nejčastější možné dilema. Pronájem, nebo prodej?

Prodej je rychlý, jednoduchý, ale občas se na něm dá prodělat

Prodej nemovitosti je v tomto případě asi tou nejčastější možností, kterou lidé okamžitě zvolí. Jenže teď přichází na řadu důležitá otázka, která zní – vyplatí se to? Prodej nemovitosti je totiž problémovou záležitostí a jeho úspěch se může odvíjet od celé řady okolností. Tou nejdůležitější je určitě aktuální situace doma a ve světě a pochopitelně také lokalita nemovitosti.

S obojím vám ale dokáží kvalitně pomoct realitní makléři. Velkou chybou neprofesionálních prodejců totiž je, že se snaží spolehnout jen čistě sami na sebe a v této snaze nedokážou správně tipnout hodnotu nemovitosti. Na jedné straně tak stojí příliš malá cena, která automaticky vyústí ve ztracené peníze a na druhé straně extrému potom přehodnocená nabídka, která nakonec skončí bez povšimnutí.

Správa bytů a domů pomůže, pokud si nejste jisti pronájmem

Pronájem pak teoreticky vydělá mnohem větší peníze na stejné nemovitosti. Ovšem trvá to delší dobu. Možná i proto se spousta lidí nikdy pro pronájmy pořádně neodhodlá. Na druhé straně pak ale leží i jiné problémy. Tím hlavním je, že si lidé nevěří kvůli všudypřítomným problémům s nájemníky.

Správa bytů a domů je pak pro vás naprosto ideální možnost. Celá tato služba spočívá v tom, že za nízký poplatek svěříte svoji nemovitost realitní kanceláří, která ji v rámci udělených oprávnění pronajímá a nakládá s ní. Velkou výhodou je, že většinu věcí zařídí za vás a před případnými problémy působí jako štít.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top