Zdravi a sport

Poradíme vám, jak vyřešit nejčastější problémy s bolestí zad

unsplash.com

Bolest zad je bohužel už téměř nejčastější disfunkcí pohybového aparátu v současnosti. Je to dáno nejen nezdravým životním stylem, ale také mnohem sedavějším pojetím života, než tomu bylo kdy dřív. Sedíme ve školách, mnohdy v práci, v dopravě i doma a naše tělo tak má jen ve zlomku přirozeného času prostor na přirozený postoj.

Během dne se totiž působením gravitace tělo postupně snižuje tím, jak si sesedají jednotlivé obratle. A pokud jsme často v jiném, než vzpřímeném postavení, má to za vliv především bolesti zad, obratlů a od nich například i problémy se svalovými nervy. Dnes vám poradíme pár tipů, jak s těmito bolestmi bojovat.

V sedavém zaměstnání se pravidelně projděte

Pochopitelně ne každé zaměstnání umožňuje se kdykoliv zvednout a projít, představte si to například u řidiče autobusu. Ale vždy se najde čas na pauzu nebo svačinu, kdy máte možnost postát. Pokud tedy máte sedavé povolání, snažte se využít každé možnosti, která je. Jdete si vytisknout dokumenty? Pro kávu nebo jídlo do kuchyňky, nebo máte zrovna přestávku? Neseďte, snažte se naopak stát a klidně se pořádně protáhněte s rukama nad hlavou.

Problémy mohou způsobovat i nekvalitní levné matrace

Spousta lidí má ale problémy kvůli jiným důvodům, mezi které se například mohou řadit právě nevhodné matrace. Pravdou je, že opravdu kvalitní matrace není zdaleka jednou z těch menších investic a dokáže tak provětrat peněženku. Jenže i levné matrace dokáží posloužit opravdu kvalitně, pokud jsou od výrobců se specializací na matrace a ložní vybavení.

Neměli bychom totiž zapomínat na to, že to jediné, co drží po dobu křivku těla v přirozené pozici, je právě matrace. Nekvalitní matrace to nejen, že nezvládnou, ale navíc je zde problém i s pohodlím nebo s roztoči a postupným rychlým opotřebováváním.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top