Zdravi a sport

Představují elektronické cigarety opravdu finanční úsporu, nebo ne?

unsplash.com

Kouření je všeobecně nazývané neřestí nebo zlozvykem z celé řady specifických důvodů. Jedním z nich je i fakt, že v moment, kdy se mu oddáváte opravdu pravidelně, dokáže být kouření celkově velkou finanční zátěží. Pro mnohé je tak i tento aspekt důvodem, proč zkouší modernější a oblíbenější elektronické cigarety.

Jsou ale opravdu finanční úsporou, nebo se jedná jen o šikovný marketingový tah? Tomu se pokusíme přijít na kloub v rámci dnešního porovnávacího článku!

Co elektronické cigarety potřebují dokupovat?

Určitě bude nejdůležitější otázkou pro nezkušené, co vůbec všechno elektronické cigarety potřebují. Jednorázově se totiž může elektronická cigareta zdát jako dost špatná a vysoká investice. Tím se ale nenechte zmást, protože jednorázová investice do nákupu cigarety jako takové je jediná investice, která vás čeká po celou dobu jejího užívání.

Dokupovat ale pochopitelně budete muset emulze, které se odpařují. Cena emulzí se pohybuje ve vysokém rozmezí od základních emulzí v ceně desítek korun až po prémiové příchutě a typy, které mohou stát i stovky korun. Jejich výdrž pochopitelně ovlivní dost výrazně i četnost, s jakou kouříte. Dalším komponentem, který je potřeba jednou za dlouhou dobu obměnit je baterka, jejíž životnost se může při častém užívání zkracovat.

Konečný verdikt? Elektronické cigarety jsou opravdu výhodnější

Určitě vás ale zajímá především konečný verdikt. Ten promluví ve prospěch modernější elektronické cigarety. Je to dáno už jen tím, že samotná cigareta je vyšší, ale jednorázová investice. Kuřivo si potom volíte u emulzí obdobně jako značky klasické cigarety podle exklusivity. To, co ale dělá částečně vítěze z elektronické cigarety, je clo a daň z tabákových výrobků, která se elektronky netýká a nemůže tak negativně ovlivnit její cenu.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top