Domov

Poskytněte svému nábytku z masivu nejlepší péči

nábytek z masivu
pixabay.com

Dřevo patří k velmi oblíbeným materiálům a i přes postup moderní doby má nábytek z masivu stále mnoho příznivců. Těch důvodů, proč je po něm taková poptávka, je hned několik. Začít může tím, že se jedná o přírodní, velmi příjemný materiál, který dodá domovu specifickou vůni. Dále má velmi dlouhou životnost a odolnost vůči poškození a opotřebení. Velmi záleží i na typu dřeva, ale z pravidla s Vámi dřevěný nábytek vydrží i přes 20 let. Na úkor toho může být stavěna jeho cena a údržba. Když však víte jak na ni, bude to pro Vás hračka.

Pozor na teplotu a vlhkost vzduchu

Jen málo kdo ví, že nábytek z masivu by měl být umisťován do místností s ideálními hodnotami vzduchu. Jako nejlepší pokojová teplota pro dřevěný nábytek je uváděna okolo 20 stupňů Celsia a vlhkost od 40 do 60 procent. Ačkoliv každý z nás jistě zaslechl, že se nábytek v suchých podmínkách smrťuje nebo naopak dokáže i vlhkost nasávat, nejedná se o ideální podmínky. V ten moment, kdy je nábytek vystaven ztíženým podmínkám, nemůžeme očekávat tak dlouho životnost.

Lak Vám usnadní práci

Pokud jste si pořídili kus nábytku ze dřeva, který má lakovaný povrch, můžete zajásat, protože máte vyhráno. Neboť lakovaný povrch Vám zajistí velmi účinnou ochranu. A v okamžik, kdy dojde k vytvoření nějaké skvrny, jednoduše vezmete lehce namočený hadřík a za pomoci pár kapek jakéhokoliv saponátu skvrnu snadno odstraníte a následně přetřete jen suchým hadříkem.

Nebojte se škrábanců

Vzhledem k tomu, že Váš domov není muzeu, musí se počítat i s tím, že může dojít k nějakému poškození nebo škrábanci. Tomu se zkrátka nevyhnete a to spíš, pokud máte doma děti. Stala se i u Vás doma menší nehoda, po které vznikl malý škrábanec? Zamaskujte ho jednoduše dužinou pekaného, para nebo vlašského ořechu.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top