Domov

Pozor na pronajímání nemovitostí cizincům! Co vás může čekat za komplikace?

pexels.com

Možná i vás neminula řada článků a diskuzí, které řeší aktuální problémy s ubytováním cizinců v rámci České republiky. Jde totiž o to, že v otevřené Evropě dochází ke stále menší kontrole pohybu osob. To není problém pro úřady ani pro občany, kteří se drž takříkajíc v „normách správného chování“.

Pro spoustu aktivit jako je například organizovaný zločin, nebo dokonce i obávaný terorismus, je ale princip otevřených hranic téměř metaforou dokořán otevřené vstupní brány. V tomto světle se tak začaly řešit povinnosti ohlašování cizinců, kteří jsou ubytováni dlouhodobě i krátkodobě na území státu. Víte ale co to znamená pro vás, jako majitele nemovitosti a jaké problémy mohou hrozit?

Nebojte se problémů s podporou profesionálů

Asi nejlepší možností, jak se ochránit před problémy, je asistence odborníků ze třetí strany. Tedy v případě, kdy sami nejste odborníkem na ekonomii, nebo nemáte dokonalý rozhled v daném tématu. Využívat můžete víceméně celé řady služeb. Jednou z těch nejběžnějších je správa bytů, kterou zprostředkovávají realitní kanceláře.

V rámci té vám mohou zaručit obsazení nemovitosti dobře kontrolovanými osobami a zapomínat by se nemělo ani na ten fakt, že za ní stojí celá plejáda odborníků. Ti dokáží vyjednat veškeré potřebné dokumenty a povolení a vy se tak nemusíte bát starostí ani problémů.

Jak je to s krátkodobým ubytováním cizinců?

I když jde u krátkodobé ubytování, je zde povinnost elektronické evidence. Pro rezidenty v rámci evropské unie dokonale postačí jen občanský průkaz daného státu, jinde už potom potřebuje i platný past či víza z některých oblastí. Veškeré dokumenty musíte v rámci evidence schraňovat po dobu přibližně pěti let a navíc musíte v moment ubytování také evidovat pobyt cizince na elektronickém portálu, ve správě vlády České republiky.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top