Ačkoliv v zimě většina řemeslnických profesí zažívá drobný útlum, tak to není jasné pro všechny. Povětšinou se zimní pauza týká pouze těch řemesel, která jsou vyloženě závislá na venkovních podmínkách. Řemesla jako jsou například malíři, podlaháři, zedníci a další, mají v zimě mnohdy dokonce práce ještě mnohem více.
Na takovou práci je ale potřeba být adekvátně připraveni. A to především kvůli tomu, že v tempu z práce mnohdy můžete podcenit přechody mezi teplem a zimou, které jsou pro zdraví opravdu nepříjemné.
Vždy byste měli myslet na funkční vrstvu
Pokud děláme práci, u které se standardně můžeme zapotit a mezitím budeme potřebovat přebíhat mezi teplem a zimou, například kvůli materiálu nebo nástrojům, tak je pro nás velice rizikové nemít dostatečné oblečení. Přitom být zcela naopak nabalení není také dobře, protože to může znamenat propocení všech vrstev najednou.
Jediným kvalitním řešením se tak stává funkční vrstva, která patří přímo na kůži. Takzvané funkční prádlo je specifické tím, že kvalitně drží teplotu těla. Na druhé straně přitom odvádí pot a nedovoluje, aby se dostávala vlhkost a vítr na kůži jako takovou.
Ideální bunda je zásadní
Mezi nejdůležitější části oblečení rozhodně patří zimní pracovní bundy. Důležité jsou proto, že vám dokáží nabídnout především tu nejteplejší a nejlépe izolující vrstvu. Přitom by jiné druhy bund kvůli střihu mohly být rychle poničeny, nebo by mohlo dojít dokonce k jejich poškození při standardní práci.
U zimní bundy bychom vždycky měli volit dokonale velikost. A to především proto, aby extrémně nepřiléhala, ale zároveň také neodstávala od těla. Jenom v tom případě je totiž jisté, že se nám podaří udržet tělesnou teplotu na ideální míře, a na druhou stranu v úzkých částech nedojde propocení.