Volný čas

Správná volba zubního kartáčku. Pomohou vám ke zdravému chrupu i kartáčky elektrické?

pexels.com

Správná volba zubního kartáčku je jednou z nejdůležitějších věcí, při dodržování správné dentální hygieny. Celkově se považuje jeho volba za naprosto zásadní a točí se kolem ní spousta různých faktů. Dnes se podíváme jak na klasické, tak i na elektrické kartáčky, které se vyklubaly v oblíbené domácí elektro.

Klasický kartáček má být jednoduchý

Při výběru kartáčků si můžete všimnout velkých rozdílů mezi jednotlivými kartáčky. Překvapivě jsou ale kartáčky od nejkvalitnějších značek většinou naprosto jednoduché a bez jakýchkoliv doplňků. Ať už od doporučení zubařů, nebo jiných expertů, se vždy říká, že takový kartáček je nejlepší.

Ideální kartáček by měl mít co nejhustější pole poměrně poddajných štětinek, které dokáží efektivně čistit. Při volbě tvrdého kartáčku můžete zanášet část nečistot do dásně a pokud vyberete kartáčky s různými gumovými vsuvkami a doplňky, tak mohou vynechávat na důležitých místech. Volbou číslo jedna je tak jednoduchý kartáček s jemnými štětinami.

Zubní kartáčky jako hygienické domácí elektro číslo jedna

Oproti tomu zubní kartáčky jsou mnohem rozporuplnější. Velká část lidí jim nevěří a řadí se mezi ně i spousta expertů. Pravdou je, že elektrický zubní kartáček může škodit v případě, kdy šetříte a kupujete nekvalitní levné kartáčky.

Profesionální zubní kartáček je domácí elektro, které myslí nejen na svůj vzhled, ale při jeho konstrukci spolupracují desítky expertů přes dentální hygienu. Nejčastější obavy jsou právě ze zanášení nečistot do dásní. Jenže stejně jako u kartáčku klasického, jsou i zde velice podstatné štětiny a jejich pevnost. Stejně tak je důležitá i šikovnost při čištění zubů. Nešikovný uživatel může moc silným přítlakem zanášet nečistoty do dásní jak elektrickým, tak i běžným kartáčkem.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top