Zdravi a sport

Víte, jak bojovat se závislostí na nikotinu? Poradíme vám několik výborných tipů!

pexels.com

Závislost na nikotinu je důvodem, proč se spousta lidí nemůže zbavit návyku na kouření. Nikotin je totiž látkou, kterou náš organismus vnímá jako stravu. Pomyslný „hlad na cigaretu“ tak dostává opravdu jiný rozsah, protože se opravdu jedná o obdobu hladu. My vám dneska nabídneme několik rad, jak postupně se závislostí na nikotinu zatočit.

Elektronické cigarety a řízené dávkování nikotinu

Problémem v celém odvykání je ale fakt, že na něj tělo vždy reaguje dost agresivně. Pochopitelně se vaše tělo v ten moment vzdává něčeho, čeho se opravdu vzdát nechce. Elektronické cigarety jako takové vám ale dávají možnost tuto závislost redukovat opravdu se spoustou citu.

Zaprvé při používání elektronické cigarety zůstávají všechny mechanické vjemy, které tělo při kouření standardní cigarety vnímá a vyžaduje. U toho se zároveň ale dá používat různé náplně. Ty mohou být specifické tím, že například obsahují specifický poměr nikotinu. Díky tomu můžete postupně s citlivými kroky snižovat obsah nikotinu ve vaší elektronické cigaretě, což časem vyústí v to, že přestanete nutně vyžadovat přísun nikotinu do těla jako látky v takovém množství a časem už úplně přestanete.

Nikotinové náplasti s postupným uvolňováním

Další poměrně efektivní metodou jsou nikotinové náplasti, které pomáhají neustále v těle udržovat hladinu nikotinu. Také u nich je v některých ohledech možnost dynamicky snižovat přísun nikotinu, díky čemuž nebude pro tělo klasický šok.

Jenže je tady problém v tom, že tělu nebude chybět jenom nikotin, ale také klasické pohybové vjemy spojené s kouřením cigarety jako takové. Rozhodně se ale nedá říct, že by nikotinové žvýkačky byly k ničemu. Jen je odvykání s jejich pomocí rozhodně komplikovanější a pomalejší, než u elektronické cigarety.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top