Volný čas

Při výběru žehličky věnujte pozornost výkonu i materiálům

zdroj: pixabay.com

Určitě se shodneme na tom, že bez žehličky se žádná domácnost neobejde. Nejedna hospodyňka by nám potvrdila, že žehlička patří mezi nepostradatelné vybavení. Uvažujete-li nad pořízením nové žehličky, pak byste si určitě měli přečíst náš dnešní článek, ve kterém vám poradíme, na co si dát při jejím výběru pozor.

Nejde jenom o pěkný design

Hned na začátku bychom rádi zmínili, že při výběru žehličky nejde jen o její design, i když je samozřejmě pravda, že vzhled je úplně to první, čeho si všimnete – technické parametry na první pohled nevidíte, kdežto design dokáže zaujmout či naopak odradit prakticky okamžitě. V následujících řádcích se dozvíte, čemu při výběru nové žehličky věnovat pozornost, abyste pro sebe vybrali to nejlepší.

Pozor na výkon

Výkon žehličky je jedním z nejdůležitějších aspektů, které určitě doporučujeme sledovat. Parní výkon udává, kolik gramů páry daná žehlička vyprodukuje během jedné minuty. Radíme porozhlédnout se po modelech, které vám dokážou nabídnout alespoň 40-50g za minutu.

Sledujte materiál

Pozornost určitě věnujte materiálu žehlicí plochy. Dejte si pozor, aby se jednalo o kvalitní materiál, který toho hodně vydrží a který bude dostatečně odolný. Levnější žehličky mají zpravidla nerezovou žehlicí plochu, kterou ale nemůžeme doporučit. Naopak žehličky disponující žehlicí plochou z keramiky, safíru nebo smaltu jsou skvělou volbou.

Hlídejte hmotnost

Možná si říkáte, že na hmotnosti u žehličky nezáleží, my jsme ale opačného názoru. Uvědomte si, že s žehličkou v ruce strávíte třeba hodinu, někdy klidně i daleko déle. Čím těžší žehličku si pořídíte, tím náročnější a vyčerpávající pro vás bude s ní pracovat. Doporučujeme proto žehličky s co možná nejnižší hmotností.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top