Volný čas

Přichází zahrádkářská sezona! Na co byste rozhodně neměli zapomenout?

pexels.com

Dlouhé měsíce čekání jsou u konce. Pomalu už se otepluje a zároveň se probouzí země a příroda ke svému plnohodnotnému životu. To také znamená, že se začínají zelenat zahrádky a zahrádkáři se nadšeně vracejí zpátky na své pozemky ve vyhlídce další skvělé sezony. Na co byste ale neměli zapomínat hned ze začátku?

Zkontrolujte chatky před škůdci

Po zimě se může mnohdy stát, že se do opuštěných chatek nastěhuje všelijaká havěť z venku. Může jít jak o některé druhy hmyzu, tak především o drobná zvířata jako jsou myši, krysy, ale výjimkou rozhodně není ani lasička nebo kuna, která si našla skulinku do chatky. Na začátku sezony proto obětujte pár minut tomu, abyste obešli chatku a dokonale si zkontrolovali veškerá místečka a zákoutí, kde by se nevítaní návštěvníci mohli objevit.

Nezapomínejte na pracovní oděvy a pracovní obuv

Jaro je rozhodně tou nejšpinavější součástí celé zahrádkářské sezony. Čeká vás spousta plení, úprav a příprava záhonků na další úrodnou sezonu. Je proto i ideální doba na to, kdy nakoupit pracovní oděvy a pracovní obuv. Typickým sortimentem, který zahrádkáři touto dobou vyprodávají ve velkém, jsou rukavice. To je víceméně spotřební zboží, které se na zahrádkách používá po desítkách párů a pravdou je, že i rukavice navenek v dobrém stavu brzy zasmrádnou.

Zkontrolujte si vodní kohoutky

Pokud máte zahrádku v klasické české zahrádkářské osadě, tak máte nejspíš i vlastní studnici. Kvůli bezpečnostním důvodům se během zimní přestávky voda vypíná a celý systém se kompletně odvzdušní. V termín, který se pro celou osadu určí, se potom voda pouští klasicky do oběhu. Předtím by ale měl každý zahrádkář přednostně zkontrolovat stav rozvodů na svém pozemku a také to, zdali jsou kohoutky řádně dotažené předtím, než se voda vůbec pustí.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top