Volný čas

Znáte důvody, proč jsou ultrazvukové čističky tak oblíbené a kvalitní? Všechny vám je prozradíme!

ultrazvuk.eu

Ultrazvukové čističky jsou velice oblíbené po celém světě. Používají je jak amatérští řemeslníci nebo hledači pokladů, tak i profesionální šperkaři nebo celé výrobní závody. Kolem tohoto skvělého zařízení se ale točí spousta otázek, proč je tak kvalitní? Na tyto otázky vám odpovíme právě v dnešním článku.

Dokonalá pečlivost na prvním místě

Na rozdíl od manuálních metod čištění totiž používají ultrazvukové čističky vodní emulzi. Ta pochopitelně dokáže dosáhnout i do míst, kam s manuálním čištěním nemáme šanci zasáhnout běžnými prostředky. Jakmile se předmět ponoří do tekutiny, tak emulze zateče i do těch nejméně přístupných míst a jakmile ji začne prostupovat ultrazvuk, tak spustí pečlivé čištění.

Ultrazvukové čističky jsou velice šetrné

Další výhodou, proč jsou ultrazvukové čističky tak moc oblíbené, je jejich vysoká šetrnost. Již zmíněné emulze nahrazují jakékoliv kontaktní druhy čištění, což znamená, že zde není nic o co by bylo možné předměty poškodit. Jako prevence poškození navíc slouží i emulze jako takové. Pro nejpoužívanější materiály se emulze speciálně upravují a konkrétní emulze mají takové chemické složení, které zabraňuje jakýmkoliv reakcím, které by mohly skončit poleptáním čištěného předmětu.

Mnohem rychlejší, než manuální metody

Rychlost je další z věcí, na kterou se v dnešní době hledí nejvíc. Zatím co u čištění šperku byste trávili celé hodiny úmorné práce s jemnými nástroji a lupou, tak ultrazvuk zvládne i složité šperky čistit v rámci vteřin a minut. Víceméně okamžitě poté, co znečištěný materiál ponoříte do emulze si můžete všimnout uvolňujícího se zákalu. Ten značí nečistoty, které se uvolňují od čištěného předmětu. Při čištění ale nepřekračujte doporučenou dobu, ať nedojde k poškození materiálu!

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top