Zdravi a sport

Přírodní kosmetika, aneb zelená pro vaše zdraví

přírodní kosmetika
pixabay.com

Kosmetika je nedílnou součástí života drtivé většiny z nás. Zatímco u mužů se jedná především o kosmetiku pečující, u žen tento pojem zahrnuje i kosmetiku dekorativní. Stále více diskutovaným pojmem je přírodní kosmetika, která se dostává do podvědomí čím dál většího počtu lidí. O co se vlastně jedná a má tento druh kosmetiky nějaké výhody? Na to se společně s námi můžete podívat v dnešním článku!

Víte vůbec, co používáte?

Ačkoli kosmetika neodmyslitelně patří do našeho života a spousta z nás si bez ní neumí představit jediný den, jen málokdo věnuje čas tomu, aby se zajímal o její složení. I vy si upřímně sáhněte do svědomí a odpovězte na otázku, kolikrát vás při nákupu napadlo otočit daný výrobek a na jeho zadní straně sledovat látky a složky, které obsahuje? Možná byste byli nemile překvapeni, co vlastně používáte!

Kosmetika bez chemie

Klasická kosmetika dostupná snad ve všech obchodech a drogeriích je často doslova přehlcena škodlivými látkami, které se vám následně dostávají do těla. Často obsahuje chemické složky, umělá barviva a parfemace, které škodí zdraví.  Dopady možná nejsou viditelné hned, ale postupem času se dostanou na povrch.

Naprostým opakem předražené a chemií nabité kosmetiky je přírodní kosmetika, která je založena na čistě přírodních složkách. U těchto výrobků se nemusíte bát žádných škodlivin, které byste si prostřednictvím kosmetiky vnášeli do kůže a následně i do celého těla. Přírodní kosmetika je čistá a žádným způsobem neohrožuje naše zdraví.

Záleží vám na vašem zdraví?

Za používání přírodní kosmetiky stojí celá řada dobrých důvodů. Pokud vám záleží na vašem zdraví, které má ostatně každý z nás jen jedno a je tedy potřeba o něho řádně pečovat, pak byste si měli přestat na tělo nanášet produkty plné ropy a dát přednost výrobkům z přírody. Uvědomte si, že vaše kůže vstřebá až 60% všeho, s čím přijde do styku – tedy i kosmetiku, kterou každodenně používáte. Pokud se nechcete za pár let potýkat s nepříjemnými onkologickými problémy, dejte přírodní kosmetice zelenou!

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top