Zdravi a sport

Problémy se spánkem? Víme, jak na ně!

problémy se spánkem
pixabay.com

Spánek je v životě každé ženy nesmírně důležitý. Ptáte se proč? Je přirozenou součástí našeho klasického rytmu a dokáže tělu přinášet hned celou řadu pozitiv. Sem se řadí:

  • Nabrání energie
  • Regenerace svalstva
  • Zlepšení psychiky

Pokud máte spánku nedostatek, může to být problém. S našimi tipy se dozvíte několik důležitých věcí, jak kvalitu svého spánku zlepšit.

Jednouchou možností jsou medikamenty

Nechcete zkoušet různé metody a možnosti? V takovém případě můžete zvolit osvědčenou cestu. Když špatně spíte, pomůžou léky na spaní. Buď můžete sáhnout po těch volně dostupných, bez předpisu, nebo požádat svého lékaře. To ale spíše ve fázi, kdy jsou poruchy spánku opravdu velké a nejedná se o běžný, mnohdy také jenom krátkodobý problém. Výhodou léků je vysoká účinnost, jednoduché užívání, i to, že se po nich necítíte malátná.

Vyčistěte si hlavu

Problémy se spánkem jsou způsobeny také tím, že před usnutím často řešíte mnoho různých věcí. Nejenom, že potom nemůžete usnout, ale také dochází k tomu, že se velmi často budíte. Proto je naše rada snaha o to, abyste si dokonale vyčistila hlavu. Jak na to? Ideální je před spaním vyřešit vše, co jste odkládala. Dále je dobrou cestou snaha přijít na jiné myšlenky. Zkuste třeba příjemnou procházku, nebo čtení knížky. Obojí pomáhá.

Spíte ve správném prostředí?

I to může být důvodem, proč se vám nespí tak, jak byste sama očekávala. Pokud se podíváme na ideální prostředí ke spánku, nesmíme zapomínat na tmu, stejně jako ticho a klid. Velmi často vás totiž může rušit třeba světlo pouličních aut nebo měsíce, stejně jako i klasický hluk linoucí se z ulice. Roli ale hraje také kvalita vaší postele, stejně jako kvalita matrace. Vše doplňuje i správná teplota nejenom v místnosti, ale i na vašem lůžku. Proto například v létě volte spíše lehčí peřiny, stejně jako slabší povlečení. I toto jsou cesty, jak zajistit, že budete spát celou noc, bez nepříjemného probuzení.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top