Domov

Prodej nemovitosti: Jaké máte možnosti?

Nemovitost
pixabay.com

Vlastníte nemovitost, která leží ladem, a nemáte o ni zájem? Bydlíte v bytě, který Vám již nevyhovuje,  a chcete ho prodat? Zdědili jste chatu po babičce, ale více by se Vám hodily peníze? V těchto, ale i dalších případech přináší řešení prodej. Jaké možnosti se Vám nabízí a pro jakou se rozhodnout? Záleží jen na Vás.

Prodej přes realitní kancelář

První variantou je zprostředkovaný prodej. Oslovíte nějakou realitní kancelář, popřípadě konkrétního makléře a ten se postará o prodej. Pořídí kvalitní fotografie, danou nemovitost bude inzerovat a zároveň i komunikovat s potencionálními kupci. Počítat musíte s provizí, za veškeré služby. Nicméně nikde nemáte zaručeno, za jak dlouho se nemovitost prodá. Až se však kupec najde, realitní kancelář zajistí veškerý právní servis v souladu se zákonem.

Prodej na vlastní pěst

Pokud nechcete investovat finance do zprostředkovaného prodeje, samozřejmě se Vám nabízí možnost v podobě vlastního uskutečnění prodeje. Vy si danou nemovitost nafotíte, vytvoříte inzeráty, budete komunikovat se zájemci a provádět prohlídky. Pokud si s někým plácnete, budete se muset postarat o veškeré smlouvy a potřebné náležitosti. Počítat musíte s tím, že bude vše ležet na Vašich zádech a možnému prodeji budete muset věnovat svůj volný čas a energii.

Výkup nemovitosti

Poslední variantou, kterou jsme vybrali, je výkup nemovitosti. Tato možnost je určena hlavně těm, kteří na peníze spěchají a nemají prostor čekat, až se najde vhodný kupce. Dále se tato varianta může hodit vlastníkům podílů nemovitostí, pokud ostatní vlastníci nemají zájem. Přece jen se podíl prodává podstatně hůře a v ten moment může být výkup podílu nemovitostí jedinou schůdnou cestou. Je však něco za něco. Opět budete mít vše bez starosti, výkup proběhne rychle a Vy své peníze získáte do jednoho dne hotově nebo na účet. Výkupní částka je však nižší než by byla cena u klasického prodeje.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top