Domov

Sáčkový nebo bezsáčkový vysavač? Toť otázka!

zdroj: pixabay.com

Vysavač představuje nepostradatelného pomocníka, bez kterého se neobejde snad žádná domácnost. S jeho pomocí lze udržovat domov krásně čisté a podlahu bez zbytečných smítek, prachu a dalších nečistot. Při výběru vysavače často řešíme dilema, jestli je lepší koupit si klasiku v podobě sáčkového vysavače, nebo jestli se vyplatí investovat do bezsáčkového vysavače. Řešíte tohle dilema právě teď i vy? V tom případě určitě oceníte náš dnešní článek, V kterém se společně na oba typy vysavačů podíváme a zmíníme si jejich pro a proti!

Výhody a nevýhody sáčkového vysavače

Sáčkové vysavače jsou prostě klasika, na kterou i v dnešní moderní době nedá mnoho lidí dopustit. Zčásti je to dáno tím, že dříve nebylo mezi vysavači tolik na výběr a vysavače disponující sáčkem tak byly běžně i jedinou možností.

Výhodou sáčkového vysavače je jeho nižší pořizovací cena, která může být pro mnoho z vás rozhodujícím faktorem. Dalším plusem k dobru je skutečnost, že po každém použití vysavače nemusíte vyprazdňovat nádobu, do které se uchycují nečistoty, protože stačí jednou za čas vyměnit sáček. K tomu se ale pojí nevýhody tohoto typu vysavače, který je ekonomicky méně výhodný – při jeho pořízení oproti bezsáčkovým vysavačem sice ušetříte, ale na druhou stranu jste posléze nuceni kupovat si sáčky, bez kterých se tento typ vysavačů zkrátka neobejde. Jako další negativum můžeme označit i nestálý sací výkon, který je ovlivněn tím, jak je naplněný sáček.

Výhody a nevýhody bezsáčkového vysavače

Bezsáčkové vysavače si v posledních letech získávají na stále větší popularitě. Jejich nespornou výhodou je absence sáčku, když nejste nuceni pravidelně tento sáček vyměňovat a kupovat stále nové. Bezsáčkové vysavače disponují nádobou, do které si během vysávání zachycují nečistoty a tuto nádobu pak lze po použití vysavače jednoduše vysypat – nic vás to nestojí. Nevýhodou bezsáčkového vysavače je jeho vyšší pořizovací cena.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top