Domov

Pronajímání a správa činžovního domu v Praze? Není to jednoduché, ale nejste na to sami!

pixabay.com

Vlastnictví činžovního domu v Praze je něčím, o čem sní víceméně kdejaký investor. Ohromný zájem o tyto nemovitosti nejen jako celek, ale také o jednotlivé bytové jednotky, dělají z činžovních domů doslova trhák na realitním trhu.

Jenže jeho pronajímání a správa také není pro každého. Leckdo by se zalekl jen při pohledu na seznam povinností a rizik, která z pronajímání jako takového automaticky vznikají. Naštěstí ale nemusíte už dávno stát sami před všemi výzvami, které vám pronájmy nemovitostí mohou postavit do cesty.

Největší riziko? Nepoctiví nájemníci

Největším rizikem a strašákem při pronájmu víceméně jakékoliv nemovitosti, jsou nepoctiví nájemníci. Bohužel je to opravdu každodenní realita, která se už dlouhou dobu nemění a měnit rozhodně ani nebude. Zkrátka poctivost lidí je problém.

V Praze to může být ještě o to větší problém, protože je tady poměrně velký „průvan“ lidí. Jen malé procento se usadí a zůstane v Praze na trvalo. Spousta lidí ale zkouší práci nebo studium v hlavním městě a zjistí, že to zkrátka není pro ně. A u těchto lidí máte největší riziko ztráty nebo škody.

Správa nemovitostí vás ale podpoří

Činžovní domy Praha má ve víceméně každé ulici, a mnohé z nich se s podobnými obtížemi začala dostávat do potíží. Vzniká tak automaticky i tlak, na co největší podporu podobných druhů podnikatelů.

Správa nemovitostí je službou, kterou poskytují realitní kanceláře, a přesně toto splňuje. Jedná se víceméně o balíček menších, dílčích služeb, které vesměs fungují k tomu, aby dokázaly eliminovat mnohá nebezpečí a nepříjemnosti, které mohou pramenit z pronajímání nemovitostí jako takových. A to v kompletním spektru od finančního zatížení, přes spolehlivost klientů až po technologický stav nemovitosti.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top