Domov

Sporáky už nemusí být obyčejné a fádní

kuchyně
pixabay.com

Když se vysloví pojem sporák, jen málokdo se ubrání myšlence na starou babičku stojící u plotny, která zrovna připravuje lahodný oběd. Každý si sporák na tuhá paliva spojí především s historií a dávnými dobami. Jenže, trend tohoto unikátního doplňku kuchyně, potažmo libovolných prostor se opět navrací a přináší více než pouhý standard.

Na trhu se stále více objevují moderní sporáky, které se od těch tradičních liší hlavně svým nadčasovým designem. Při jejich situování se pak nemusíte omezovat pouze starou chalupou, kam by se za normálních okolností hodily. Jejich novodobý vzhled vás přinutí umístit takové sporáky do stylových kuchyní a prostor, kde budete připravovat pokrmy.

Sporáky jsou tak trochu univerzálními výrobky, jež vám toho přinesou skutečně hodně. Doposud jsme psali o tom, že tento produkt vám poslouží při vaření. A tomu tak opravdu je. Kromě horní plotýnky má řada sporáků také praktickou troubu, kde lze připravit pověstné babiččiny buchty. Uvědomit si však musíte ještě to, že hlavní zdroj tepla vzniká přikládáním tuhých paliv. Takže kromě vaření budete moci i efektivním způsobem vytápět místnost, v níž se nacházíte. Jednoduše řečeno, zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Kvalitní sporáky však své přednosti staví ještě na mnohem vyšší úroveň. Zakoupit je totiž můžete v kombinaci s výměníkem. Pak může model používání vypadat nějak následovně. Díky připojení na topnou soustavu si při vaření zatopíte nejenom v kuchyni, ale i v ostatních prostorách vaší nemovitosti.

Pokud jste se sporákům vyhýbali kvůli jejich postaršímu designu, jež nezapadne do vašeho interiéru, porozhlédněte se po moderních variantách s propracovaným vzhledem a v odlišných barevných variantách. V současné době si v tomto segmentu dokáže vybrat i ten nejnáročnější zákazník.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top