Zdravi a sport

Stojí vaše fyzička za starou belu? Něco s tím udělejte!

zdroj: pixabay.com


Jak jste na tom s fyzickou kondicí? Většina lidí teď pravděpodobně smutně přizná, že pokud jde o fyzičku, není to zrovna nic moc. A to je škoda. Pakliže nedbáte na pravidelný pohyb, vaše zdraví tím trpí. Pravidelným pohybem totiž nejenže zlepšujete fyzickou kondici, ale zároveň prospíváte svému zdraví, fyzická aktivita může sloužit i jako prevence proti mnoha nemocem. Pokud vaše fyzička stojí za starou belu, je ten správný čas s tím něco udělat!

Co můžete udělat pro svou fyzickou kondici?

Na tuhle otázku se teď možná taky ptáte a odpověď je přitom docela jednoduchá: začít se hýbat! Patříte-li k lidem, kteří až do této chvíle ve volném čase seděli u televize nebo u počítače a sport nebo pohyb pro ně byly jen sprostá slova, pak vám doporučujeme začít pozvolna, netlačit na pilu a nikam nespěchat. To byste totiž mohli skončit ještě dříve, nežli vůbec stihnete pořádně začít.

Pravidelný pohyb může být jakýkoli

Na začátku bohatě postačí, když si najdete nějakou fyzickou aktivitu, které se budete třeba 3-4x do týdne věnovat. A může to být úplně cokoli, zezačátku klidně i obyčejné procházky, protože v tomto případě platí, že něco je pořád lepší nežli vůbec nic. Pokud nejste na pohyb zvyklí, začněte se procházet, až si tělo zvykne, můžete přidat třeba jízdu na kole, kolečkové brusle, plavání a později i nějaký náročnější sport jako třeba tenis nebo squash.

Zamyslete se nad stravou a životním stylem

Pro lepší fyzickou kondici toho můžete hodně udělat i tím, že se zamyslíte nad skladbou svého jídelníčku a nad tím, jak celkově vedete svůj život. Kuřáci by měli klasické cigarety vyměnit za elektronické cigarety, milovníci fast foodů by měli dát přednost zdravější stravě a ti, kteří holdují nadměrnému množství cukru, by se měli zamyslet nad tím, jestli tolik cukru skutečně potřebují.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top