Cestování

Tipy, kam vyrazit na víkend

www.pixabay.com

Konečně je venku opět krásné počasí a přemýšlíte, kam vyrazit na víkend? Potřebujete relax po náročném týdnu v práci? Zde najdete pár nápadů, kde si vaše volné dny naplno užít.

Wellness trochu netradičně

Martinský mlýn v Jižních Čechách vám nabídne stylové pivní či bylinkové lázničky, kde máte možnost se vykoupat v modřínových vanách a odpočinout si v teplé lázni. K lázním si můžete nechat donést vychlazené pivo, vínko či bylinné čaje. Součástí lazebny je i masérna, kde si lze objednat masáž, manikůru či pedikůrou. Penzion nabízí restauraci ve starém mlynářském stylu, výbornou kuchyni a úchvatné pokoje. Ty jsou zhotoveny ve starém venkovském stylu jako světničky nebo pavlače.

mill-175832_1280

Milujete přírodu?

Výlet okolím Harrachova se bude líbit milovníkům přírodních krás. Není nijak zvlášť náročný, takže jej zvládnou i děti. Budete mít možnost vzít s sebou kolo a projet si celou naučnou stezku. Uvidíte řeku Mumlavu a vodopád,  Bělovodský důl,  Bílý vrch, Bukovská paseka nebo se můžete zastavit na druhé nejstarší sklárně v Čechách. Dále jistě stojí za zmínku České Švýcarsko či Šumava.

forest-878029_1280

Lákají vás kopce, hory a výšky?

Prozkoumejte kouzelné skalní město v Adršpachu. Návštěva Adršpašských skal bude pro vás nezapomenutelným zážitkem. Spolu s Teplickými skalami tvoří největší a nejdivočejší skalní komplex ve střední Evropě. Přijeďte se projet na lodičce po romantických jezírcích, navštivte zříceninu hradu nebo nakoukněte do zatopené pískovny. Určitě také navštivte České Středohoří v Ústeckém kraji či  Český Grand Canyon Velká Amerika

adrspach-1058901_1280   nature-1348327_1280

Aquapark

Aqualand Moravia je nejmodernějším aquaparkem s největším počtem atrakcí v České republice. Jen 20 minut jízdy od Brna. Najdete zde 20 tobogánů, 12 bazénů, 24 saun a procedur. Vnitřních prostory jsou inspirovány obdobím římských lázní. Pokud milujete saunu, najdete jich zde hned 24. Dále sluneční, římské, solné nebo aroma lázně, balneo vany nebo ledovou studnu s ledovou tříští.
K občerstvení máte k dispozici 4 bary a 2 restaurace.

Klid a dobré jídlo?

Vyrazte na piknik do parků do přírody. Hřebčín Favory nedaleko zámku Konopiště nabízí projížďku v kočáře taženém starokladrubskými koňmi, který vás doveze až na místo pikniku. Hodinová vyjížďka vede přírodními cestami, proto si můžete naplno užívat romantiku. Nebo rádi sbíráte houby či borůvky? Posedět a relaxovat a čerpat zpět energii se dá v přírodě kdekoli, tak neváhejte a vyrazte raději hned.

netherlands-1439710_1280   fly-agaric-417647_1280

S dětmi do ZOO?

Chomutovský lesopark je ideální pro rodiny s dětmi, ať už pěšky nebo s kočárkem. V lesoparku si uděláte krásnou, klidnou procházku mezi zvířaty. Děti ocení jistě dětské hřiště a lanovku. Dále také po cestě narazíte na budky s občerstvením a na pokladně můžete i zakoupit krmivo pro zvířata.

giraffe-1082168_1280

 

 

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top