Cestování

Do Chorvatska “ Na blind“

www.pixabay.com

Už vás nebaví prohlížet do nekonečna katalogy od cestovních kanceláří nebo hodiny sedět za počítačem a vybírat tu nejvhodnější dovolenou?

Nechte tomu pro jednou volný průběh a zkuste jet, jak se říká „Na blind“.

Určitě doporučuji zkusit. Celkový dojem a pocit z dovolené máte úplně jiný, než když přijedete na místo, kde máte vše připravené a domluvené. Každý člověk upřednostňuje jiný tip dovolené, ale proč neudělat občas změnu? Vždyť stereotyp je přeci nuda.

Pokud se tak opravdu rozhodnete, nejlepší zemí na tento druh dovolené je Chorvatsko.

Sbalte si věci, natankujte do auta, nezapomeňte si vzít s sebou do kapsy finanční hotovost a doklady a vyražte! Jistě budete ze spontánní akce nadšeni. Po cestě obohaťte svůj program a zajeďte se podívat na místa, kam jste se vždy chtěli podívat. Kdo miluje přírodu, zeleň, lesy a vodopády, navštivte určitě Plitvická jezera.

croatia-715889_1280

Až přejedete chorvatské hranice, ze všech stran na vás budou vykukovat cedule s nápisy SOBE apod., což jsou chorvatsky „pokoje“ nebo anglické nápisy FREE ROOMS. Dejte ale pozor, samozřejmě místní lidé jsou živi z turismu a budou na vás zkoušet nejvyšší ceny. Dá se ale skvěle smlouvat. Lidé v Chorvatsku jsou milí, čistotní a pohostinní, proto s ubytování jistě nebude žádný problém. Jako všude v přímořských státech mají pár dní v týdnu místní trhy. Kupte si opravdu čerstvou rybu nebo z místní pekárny jejich veliké koblihy nebo“houskový“ chléb.

V okolí najdete plno míst na výlety. Například krásné, historické, kamenné město Trogir, dále stojí za zmínku město Dubrovník, které je celé obklopené hradbami. Nebo navštivte chorvatský přístav Split či se nechte přepravit trajektem na nějaký z chorvatských ostrovů. Naprosto ideální ostrov Hvar, jsou ze malé, písčité pláže a průzračné moře.

dubrovnik-512798_1280

A až vás přepadne hlad, vyražte do místních restaurací a kaváren, jistě budete mile překvapeni. Chorvaté se mohou chlubit výbornou kuchyní.

Chorvatská měna je Kuna. Dá se platit i Eury, ale to se místním moc nelíbí. Ale pokud není zbytí, přijmou i Euro. Kurz Chorvatské národní banky pro prodej Kun: 1 kuna (HRK) = 3,528 Kč.

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top