Krása

Blahodárné borůvky

www.pixabay.com

Často ani nevíme, co úžasného roste v našich lesích. Ať už to jsou naše oblíbené houby, lesní maliny, jahody nebo právě borůvky.

Přečtěte si o malých modrých bobulkách pár užitečných informací.

Jsou zdrojem vitaminu C, který posiluje imunitní systém, působí jako prevence a lék při nachlazení, chřipce a infekčních onemocněních. Ve 150 g borůvek je asi 31 mg vitaminu C. Menší miska plodů se rovná denní dávce vitaminu C.

Tlumí menstruační problémy. Mírní menstruační bolesti, silné krvácení, usnadňují ženskému tělu vyrovnat se s přechodem. Vysoký obsah antioxidantů chrání organismus před volnými radikály, viry a bakteriemi. Borůvky chrání sliznice a pomáhá při zánětlivých onemocněních.
Pomáhají při léčbě cukrovky. Čaj z borůvkových listů je prospěšný pro diabetiky, protože mírně snižuje hladinu cukru v krvi. Připravíme ho ze dvou lžiček řezaných listů, které vsypeme do 0,25 l vody a 10 minut povaříme. Pijeme chladný, 2 šálky denně.

Čistí ledviny. Mají blahodárné účinky na ledviny a močové cesty, čistí je a pomáhají léčit případné infekce.
Zlepšují náš zrak. Pravidelná konzumace borůvek zlepšuje zrak a působí jako účinná prevence proti šerosleposti.

Čistí organismus. Zbavují tělo škodlivin a zlepšují funkci lymfatického systému.
Prospívají krevnímu oběhu. Posilují cévní systém a zlepšují krevní oběh a prokrvení končetin.
Hojivě působí na ekzémy. Odvar pomáhá na ekzémy a při opařeninách. Stačí jen lžíci sušených borůvek zalít 0,25 l vařící vody a nechat stát až do vychladnutí. Pak už stačí jen postižená místa potírat.
Dodávají životní energii a omlazují, uklidňují nervy, pomáhají při léčení hemeroidů. Dále jsou prevencí proti rakovině a také pomáhají například na opary či problémy s prostatou.
Dejte si denně misku borůvek ,která má pouze 177 kJ, pochutnáte si a rozhodně nepřiberete

blueberries-1149861_1280

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top