Práce a vzdělání

Titul MBA získává na trhu práce prestiž

Soukromé školství je někdy v českém prostředí spojeno s určitými rozpaky. V poslední době ovšem kvalita těchto škol prudce roste. Odborníci se shodují, že v lecčem předbíhají státní školy, kam jsou nabírány ohromné počty uchazečů. Studium MBA tak získává prestiž mezi zaměstnavateli a důvodů, proč se pro tuto formu studia rozhodnout, je hned několik. Přečtěte si nejdůležitější z nich:

Studium MBA – jasný signál pro personalisty o uchazečově praxi

Titul MBA má pro personalisty zcela jinou váhu, než titul ze státní školy. Studium MBA je totiž koncipováno jinak, a to především s důrazem na praxi. Nemůže se proto stát, že by soukromé MBA školy generovaly absolventy, kteří jsou sice v teoretické rovině odborníky, avšak své znalosti nejsou schopni uplatnit v moderním prostředí dnešních firem.

A jak je to možné? Studium MBA je vedeno zkušenými lektory, kteří se v daném oboru pohybují. Teorie je tak vysvětlována na reálně existujících případech a student je psaním seminárních prací veden k tomu, aby teorii uměl prakticky aplikovat. Titul MBA je tak pro HR oddělení jasným impulsem, proč takového uchazeče pozvat na pohovor.

Studium MBA je znamením flexibility 

Studium MBA zpravidla kombinuje prezenční a distanční formu díky e-learningovým a jiný sofistikovaným metodám. Skvěle se tak hodí pro každého, kdo si chce své dovednosti a znalosti doplnit, ale disponuje omezeným množstvím času. A i tady má titul MBA dostatečnou vypovídací hodnotu pro personalisty. Uchazeč tak totiž dává najevo, že se má chuť vzdělávat, je flexibilní a nevadí mu moderní postupy práce.

Titul MBA pomáhá navázat pracovní kontakty

Dalším důvodem, proč studovat MBA, je bezpochyby i možnost setkávat se s lidmi z praxe. Mezi spolužáky i lektory lze najít řadu zajímavých lidí, kteří sami podnikají nebo působí na manažerských postech zahraničních i tuzemských firem. Studium MBA tak dává prostor pro navázání nových kontaktů, které se budou hodit v nastartované kariéře.

Shrnuto a podtrženo, titul MBA nedělá z lidí průměr, ale hvězdy v oboru, které mají kontakty a umí své znalosti reálně využít.

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top