Zdravi a sport

Tři důvody, proč jsou elektronické cigarety zdravějším způsobem kouření

pixabay.com

Kouření je pro spoustu lidí návykem, bez kterého si nedokáží svůj každodenní život představit. Mnozí z nich si zároveň ale uvědomují, že mimo toho může být kouření i nezdravé a sami cítí dopady, které má na jejich fyzickou kondici a zdraví.

Mnozí se tak rozhodnou k řešení situace. Někteří přestanou úplně a zažívají krušné chvíle, jiní zvolí mnohem mírnější a lepší metodu, v podobě elektronické cigarety. A právě tři základní výhody elektronické cigarety pro naše tělo, si představíme právě dnes.

Klasické kouření produkuje vedlejší látky

Kouření jako takové, má vedlejší účinky, které jsou právě již zmíněné zdravotní dopady. Vše je dáno tím, že se uvnitř cigarety spaluje tabák pomocí žáru. Spalování ohněm má všeobecně nepříjemnou vlastnost v tom, že u něj vždy vznikají vedlejší prvky spalování.

U cigaret je to konkrétně nikotin, který je velice obtížnou látkou. Jedná se o těžkou látku s vedlejšími účinky, která se chytá na všechny pórovité materiály, a má tendenci a schopnost se v nich zachytit a nepouštět. Bohužel je jedním z těchto materiálů i lidská sliznice. Elektronické cigarety ale spalují pomocí výhřevné baterie tekutinu na vodní bázi, kde tyto látky neexistují.

Ochraňte kvalitu zubů i svůj hlas

S tím je spojený i fakt, že může dehet likvidovat také zuby a hlasivky jako takové. Postupně ztrácený a chraplavý hlas bohužel není žádnou vzácností. Stejně tak si můžete všimnout, že nejen zuby, ale i nehty vášnivých kuřáků jsou nepříjemně žluté.

Elektronické cigarety drží vaši závislost na uzdě

Díky náplním, které mohou řídit dávku nikotinu v těle, se můžete postupně dostat na takové číslo cigaret, které vás nebude omezovat. Elektronická cigareta tak může fungovat nejen jako dobrý způsob, jak kouřit zdravěji, ale také jako způsob, jak se kouření postupně odnaučit v rušivém množství.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top