Domov

Tři základní metody, jak zabezpečit svůj byt, který pronajímáte

unsplash.com

Pronajímání jakýchkoliv nemovitostí není rozhodně legrací. Dvojnásob to platí v případě, kdy v rámci pronájmu můžete přijít k nepříjemným finančním ztrátám, nebo dokonce úhoně na majetku. Někdy jde pochopitelně o nechtěné jednání ubytovaných, ale mnohdy bohužel nejde o nic, co by neměli v plánu udělat.

Především před těmi, kteří mohou přijít do vaší nemovitosti s nekalými úmysly je tak naprosto zásadní kvalitně nemovitosti dokázat ochránit. A tři základní možnosti vám představíme právě dnes.

Dokonalý inventář a dokumentace

Samotný inventář majetku a dokumentace jeho stavu se může i ze zákona přidat jako součást nájemní smlouvy. Při jeho potvrzení velice jednoduše zákazník potvrzuje, že je součástí nemovitosti takové a takové vybavení, které je v konkrétním stavu. V případě, kdy dojde k jeho poničení nebo odcizení tak máte v ruce jasný papír o tom, že jste byt předali v rozhodně odlišném stavu. Na tento základní krok ale spousta ubytovatelů bohužel zapomíná, a mnohdy se jim to stává osudným.

Svěřte byt do správy nemovitostí

Jedná se o službu, která může neuvěřitelně pomoci při provozování jak jedné nemovitosti, tak i celé řady. Konkrétně správa bytů je navržena na to, aby dokázala stoprocentně plnit předpoklady služby pro byty. Najdete tady profesionální inventář, dohledy na placením nájemného, a dokonce se firmy postarají i o případné řešení občanskoprávních sporů, které mohou být výsledkem špatného chování.

Prověřujte svoje klienty

Dnes máte k dispozici poměrně dost velké množství technologií, jak můžete klienty jednoduše prověřit. Můžete si například vyžádat při ubytování platný výpis z trestního rejstříku, který místa CheckPoint vydávají bez čekání. Navíc můžete na základě iniciále také prohledat registry dlužníků, zdali není klient ve špatné životní situaci.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top