Zdravi a sport

Trpíte chronickými bolestmi bederní páteře? Tyto rady vám proti ní mohou pomoci!

pixabay.com

Pokud jste nešťastní kvůli bolesti páteře, tak se rozhodně nemáte za co stydět. Ostatně naprostá většina lidí, která v dnešním světě pracuje od nevidím do nevidím má podobné potíže. V mnoha případech totiž vychází tyto potíže ze životního stylu.

Mimo životního stylu jako takového ale může za takovým problémem stát celá řada drobných nedostatků v životosprávě. Mnohdy postačí i drobné úpravy k tomu, abyste se podobných bolestí zbavili. A přesně na ty, se podíváme právě dnes.

Zkuste pravidelný pohyb alespoň 30 minut denně

Většinou stojí za bolestmi bederní páteře to, že je velice často křivka zad výrazně ovlivněná dlouhodobým sezením. Jakmile totiž dlouhodobě sedíme, tak se mohou postupně úpony mezi jednotlivými obratli povolovat, a vzniká tak nepříjemná bolest. Napomoci tomu může jenom půlhodina pohybu denně. Nemusíme kvůli tomu absolvovat sportovní výzvy, většinou totiž postačí jenom příjemná procházka, například z práce či do práce.

Investujte do lepších matrací

Velice častým důvodem podobných potíží ale mohou být i špatné matrace. Především u nekvalitních matrací poznáte rozdíl v tom, že se bortí přirozená křivka páteře během noci. Přitom i levné matrace od správných výrobců nabídnou dostatečně zpracované ortopedické zóny, které umožní držet záda ve správné pozici i kdykoliv během noci. Proto se snažte do matrací jednou v řádu pěti a více let investovat.

Posilujte hluboký střed těla

Takzvané CORE cvičení je mířeno na střed těla. Konkrétně na hluboké břišní svaly, které se právě v oblasti beder vyskytují. Často je totiž bederní páteř bolavá kvůli tomu, že ochablé břišní hluboké svalstvo nedokáže držet postavu správným způsobem. Rozhodně tak investujte jednou za čas pár chvil tomuto posilování. Jedná se totiž i o jeden ze způsobů příjemnějšího cvičení.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top