Zdravi a sport

Ústní hygiena a elektrické kartáčky. Jsou správně, nebo se jedná o nepříjemný zlozvyk?

pixabay.com

Opravdu jen velice malé procento lidí by mohlo říct, že by po shledání s profesionálními dentistou mohli odejít s tím, že znají dokonale veškeré poučky a pravidla, která se pojí s adekvátní dentální hygienou. Velice často diskutovanou záležitostí je také používání elektrických kartáčků.

Jde opravdu o výborné domácí elektro, které dokáže pomoci při dentální hygieně? Nebo se naopak jedná o lenost a zlozvyk, který vede ke zhoršení kvality zubů?

Jaká je ideální doba čištění zubů?

Elektronické kartáčky velice často mohou mást především tím, jak dlouhé jejich užívání má být. Jedná se sice o výborné domácí elektro, ale každý má pochopitelně trochu odlišný výkon, což se odráží i na rozdílné době čištění zubů. Všude možně byste mohli najít spoustu návodů na to, jak dlouho má vůbec čištění zubů trvat.

Místo všech pouček a odborných článků byste se ale mohli zaměřit na jednoduché pravidlo. Na konci čištění zubů, je potřeba aby byly dokonale hladké. Na zubech tak nesmí být žádný zubní plak, ani zbytky čehokoliv jiného. Někdy to potrvá půl minuty, někdy zase dvě. Ale vždy je potřeba dosáhnout tohoto výsledku.

Dokáže elektrický kartáček dobře čistit zuby?

Pravda je, že u starších elektrických kartáčků byla celá řada nepříjemných dopadů. Některé byly zbytečně agresivní a mohly tak poničit dásně nebo zuby. Dnes už ale můžeme říct, že jsou zubní kartáčky výborné domácí elektro, které dokáže opravdu pomoci se správnou zubní hygienou. Navíc se velice často vyrábějí i v dětském provedení, které dokázalo například přehrávat oblíbené melodie. Děti si tak mohly zvyknout na nějakou minimální dobu čištění podle toho, kdy dohrála písnička. I pro dospělé jsou ale moderní zubní kartáčky opravdu velice prospěšné, a svoji práci dělají dokonale.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top