Domov

Ubytovaný klient poškodil majetek v bytě, jak se proti tomu můžete bránit?

pixabay.com

Bohužel nejde o nic výjimečného. Jde spíše o každodenní realitu, která pojí spoustu majitelů nemovitostí se špatnými zkušenostmi z pronajímání. Na trhu se pohybuje celá řada lidí, kteří zkrátka neplánují plnit svoje závazky vůči majiteli nemovitosti. Ta horší sorta se potom dokonce nebojí ani likvidování a krádeže majetku v bytě.

K obraně před takovými lidmi ale naštěstí máte více, než jen jednu jedinou zbraň. Jaké to jsou, a jak se vám mohou vyplatit, vám poradíme v dnešním článku.

Veďte si dokonalou inventarizaci majetku

I když vše nakonec dojde k soudnímu nebo civilnímu řízení, tak je potřeba nejdříve dokázat co v bytě bylo a v jakém stavu. Bez dokumentace a inventarizace se z celého případu stává jen slovo proti slovu. Inventář by měl obsahovat vše cenné, co v bytě je v moment předání. Musí tam být určitě nábytek, elektronika, ale také vybavení koupelny popřípadě nové podlahy a další věci.

Inventář by se měl podepisovat společně s nájemní smlouvou. Podepsáním inventáře a případné fotodokumentace potvrzuje ubytovaný, že je vše přesně tak jak je uvedeno. Jakákoliv následná devastace tak pro vás bude mnohem lépe dokazatelná.

Nebo si pořiďte správu nemovitostí

Správa nemovitostí je službou, kterou poskytují realitní kanceláře. Konkrétně správa bytů je jedním z největších bičů na tento typ lidí a každý den svojí existence pomáhá majitelům nemovitostí v klidnějším podnikání.

Inventarizace, vedení majetku, evidování plateb i jakékoliv soudní spory vás se správou nemovitostí jen obejdou. Realitní kancelář za paušální poplatek totiž garantuje řešení všech těchto potíží bez potřeby vašeho zásahu. Navíc i když přestane ubytovaný platit nájem, tak vy o svoje peníze nepřijdete. Realitní kanceláře se totiž postarají nejen o obsazení nemovitosti, ale také o hladký průběh.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top