Domov

V koupelně se musíme cítit především příjemně. Jak toho dosáhnout?

Asi je jasné, že koupelna patří mezi jednu z nejdůležitějších místností v rámci domácnosti. Vypravíme se sem každé ráno, a to často ještě téměř poslepu a očekáváme, že ranní hygienu provedeme v co nejpříjemnějším prostředí. K tomu nám pomáhají dobře vyřešené dispozicekoupelny, praktické doplňky, ale také, a to především, je nutné mít v koupelně teplo!

Abychom neklepali kosu

Když se ráno konečně vysoukáte z vyhřátých peřin, může chladná kachlemi obložená koupelna působit nepříjemné pocity. Právě proto se v koupelnách někdy volí třeba podlahové vytápění. Je to topení do koupelny, které jde v duchu s moderní dobou. Ovládání můžete řešit jednoduše prostřednictvím termostatu.

Ne každému však toto řešení vyhovuje, u některých lidí je třeba i ze zdravotních důvodů nevhodné nahřívání chodidel. V takových případech se zpravidla volí klasické topné těleso, které lze samozřejmě také regulovat termostatem. Jeho výhodou nepochybně je, že zde můžete na koupelnovém žebříku také sušit ručníky a další věci. V případě otopných těles nebo chcete-li topných žebříků, lze tedy zpravidla řešit nahřívání: 

  • Topným tělesem do elektrické zásuvky
  • Teplovodním vytápěním

Dostatek úložných prostor a praktických doplňků

Jak jsme již nakousli v úvodu, dobře udělaná koupelna musím mít také odpovídající dispozici. Jednou z nejdůležitějších součástí koupelny je bezpochyby umyvadlo. Mnoha lidem se osvědčila skříňka s umyvadlem, která je velmi praktická. Můžete ji koupit jako komplet, kdy je skříňka součástí umyvadla, a tak není potřeba dodatečně řešit úložné prostory.

Velice důležité je také mít v koupelně vše pěkně při ruce. Mít vedle umyvadla například věšáky na ručníky, zásobník na ručníky papírové, dávkovač mýdla, případně mi mýdelníčky na tuhá mýdla. Doplňky do koupelny si musí každý zvolit podle toho, jak mu vyhovují. Třeba lidé s omezenou pohyblivostí určitě ocení také různá madla, která pomohou s nástupem do vany.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top