Láska a vztahy

Vánoční vzkaz pro nevěrníky

Možná to vypadá, že tento text k Vánocům vůbec nepatří. Vánoční články mají být plné lásky a rodinné pohody. Ale opak je bohužel velkou pravdou. Ne všechny rodiny jsou totiž jak vystřižené z katalogu. Nenechme se zmást, jak všechny ženy s úsměvem fotí na sociální sítě své nazdobené mísy s cukrovím a zářící stromečky. Rodinné štěstí z těch fotografií přímo srší. Ale možná někde za tou fotografií je jedna hrozně nešťastná a uštvaná ženská, která hrozně moc chce, aby její život byl jako ten vánoční stromeček. Dokonalej a zářící. Ale není.

Začnu ze široka a u jiné kamarádky, kde už je dobojováno. Říkejme jí třeba Jana. Jana si našla docela fajn chlapa. Pro rodinu se snažil, barák jim postavil, hezky se k ní choval. To je asi taková ta začátková klasika. Byla pro něj ta nejkrásnější a nejúžasnější na světě, vše co udělala dobře bylo neskutečné, co udělala špatně bylo roztomilé. Už asi ani on sám neví, kdy se to stalo, kdy to vyprchalo Asi tak nějak postupně, určitě v tom hrály roli i jejich dvě děti, kdy už ji měl jistou – i když jistou nemáš nikdy holku žádnou. Úsměvy a pohlazení, které pro ni měl by se daly lehce spočítat na prstech jedné ruky. Zato kritikou nešetřil. Prostě takovej ten chlap, co slyšíte bouchnout dveře, že je doma a už máte knedlík v krku, co bude špatně. Tak to je samozřejmě hodně špatně. Nejhorší na tom je, že to vůbec není špatnej chlap, jen si přestal vážit a uvědomovat. Jak má takovou situaci řešit ženská s dvěma dětma? Jediné co může, je brečet potají do polštáře a říkat si, že všude je něco. Ale tak pro rodinu se snaží a nechlastá, nemlátí ji. A taky už na tom světě není sama za sebe, přece nepřipraví své dvě děti o super tátu. A nebylo vše jen špatné. Že není v pořádku ani zaheslovaný  telefon se kterým chodí i  na záchod samozřejmě  tušila,  ale byla tak nějak smířená a neměla ani sílu pátrat. Co by s tou informací pak dělala? Možná se to tak mělo stát, že důkazy o jeho nevěře jí přišly do rukou v podstatě samy. A dál už asi tušíte. Já tvrdím, že nevěra vztah prověří. Pokud je to pro ženskou chlap, se kterým je šťastná, zabojuje. Taková šlapka mě o takhle úžasnýho chlapa teda nepřipraví. Udělá doma scénu, možná že i kufry naoko zabalí, ale v podstatě o něj opravdu přijít nechce. U Jany  to byla poslední kapka. Tak to by opravdu stačilo. Kufry balila ne naoko. Její velká část byla na dně. Hlavou se jí honilo tisíc otázek, jak to sama zvládne, kam teď půjde,  co děti, jestli si ještě někdy někoho najde, jestli nedělá chybu, co na to jeho rodina a co Vánoce? Kousek z ní však věděl, že dělá dobře, že to bylo přes čáru a možná se jí i trochu ulevilo.

Možná, že kdyby Petrovi, když poprvé zvonil na svou milenku, někdo zaklepal na rameno a řekl mu, jak tohle všechno dopadne. Že příští Vánoce už Jana nebude sedět vedle něj a ty další, že už možná bude sedět vedle někoho jiného, možná že by si v ten okamžik tu ruku raději usekl. Jenže nikdo nezaklepal a jemu to přišlo jako příjemné povyražení a Jana se to přece nedozví. Ta doma přebaluje zadek jejich dítěti.

A dnes? Jana opravdu tráví první Vánoce bez Petra. Jen se svými úžasnými dětmi, se kterými má krásně nazdobený stromeček, napečené cukroví, dopis Ježíšek také odnesl a už se těší, až budou pouštět po štědrovečerní večeři lodičky, že se dozví, co ji příští rok čeká. A taky se těší, že až si na sebe vezme štědrovečerní outfit, že se  jí tentokrát snad nikdo nezeptá, jestli zakousla králíka, nebo jestli si myslí, že jí je dvacet. Nebudeme si lhát, kdyby vedle ní ještě seděl chlap, který by jí s tím vším pomohl, nejlépe otec jejích dětí, bylo by to o mnoho lepší. A  má pár kamarádek, kterým závidí, že to tak mají. Samozřejmě v dobrém. A taky má pár kamarádek, kterým nezávidí ani trochu.

Tak třeba Markéta. Dle jejího manžela udělala absolutně otřesnou vánoční výzdobu. Takže mají momentálně tichou domácnost. Ona samozřejmě bez jakékoliv nálady se jakkoliv dál snažit, ale tak kvůli dětem má zaťaté zuby. No prostě super atmosféra, kterou na facebook nevyfotíte. Další kamarádka Nela se letos dozvěděla, že si dárky dávat nebudou, že stejně vše mají a že vůbec neví, co by jí koupil. Kde jsou ty časy, kdy věděl vždy, co by jí koupil, kdy jí drobné dárečky schovával pod polštářem, jakoby jediným smyslem jeho života bylo dělat ji šťastnou. Všichni víme, kde ty časy jsou. A taky všichni víme, že jakýkoliv dárek, který by třeba opravdu nebyl dle jejího vkusu, byl by pro ni přesto ten nejkrásnější. Protože by pod vánočním stromečkem věděla, že stále má doma chlapa, kterýmu na ní záleží a který se na ní  nevybodnul.

A naposledy kamarádka Hanka, kvůli které tohle všechno je a které nezávidím ani trochu, ale pomoct nemůžu. Můžu ji pozvat k našemu štědrovečernímu stolu, kde letos nebude chlap ale bude pohoda. Ale ona by nepřišla, má dvě děti a tvoří doma jejich rodinnou strojenou pohodu. Nebo můžu vzít kladivo a praštit jejího chlapa do hlavy nebo nejlépe do jiných míst, aby se mu rozsvítilo. Což samozřejmě taky neudělám.  Možná by měl jít na kafe s Janou, aby mu řekla, jak to strašně moc bolí a jak těžce se hojí pošlapaná lidská důstojnost.. A úplně nejlíp by měl jít na pivo s Petrem, kterej bude letos Vánoce trávit sám, ten by mu asi nejlépe řekl, jakej je debil a jak neskutečně křehké je rodinné štěstí. Jako chlap chlapovi, stručně a jasně. Jenže ho ani nezná, tak to asi taky naklapne.  Nebo můžu napsat tenhle článek a doufat, že si ho nějakým zázrakem Lukáš přečte a dojde mu, jak moc své ženě ubližuje a jak hrozně moc to za to nestojí . Asi tak nějak všichni tušíte, že Lukáš Hanku podvádí. Stejně jako  Petr nemá v plánu rodinu opouštět, ale tak co je doma, to se počítá, ne. Jenže nejeden chlap se občas přepočítá. Hanka přesně ví, kdy a kde se spolu scházejí. Samozřejmě neví vše, ale to už snad není ani potřeba. Dokonce objevila vánoční dárky, které na 99 % nejsou pro ni. Část z ní tajně doufá, že až tolik ji neponíží, že ty dárky pod stromečkem objeví. Tak uvidíme.

Tento článek by  se dal samozřejmě napsat i opačně. Nejedna žena si neváží chlapa, kterého má doma. A samozřejmě i Jana, Markéta a Hanka, mají na své rodinné situaci i svůj podíl viny, protože nic není jen černobílé. Takže když jsou ty Vánoce, zkuste se podívat na svou drahou polovičku a vážit si toho, že vedle vás letos sedí u štědrovečerního stolu. A hlavně chovat se tak, aby tam příští rok seděla zas. A hlavně, aby tam seděla ráda.

Možná si tento vzkaz nepřečte Hanky  Lukáš, ale třeba si ho přečte jinej Lukáš, jinej Petr, Standa, Honza,  Miloš, Jarda, …

Krásné Vánoce všem.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top