Zdravi a sport

Většina lidí dělá při usínání a spánku tyto zásadní chyby. Děláte je také?

pexels.com

Procento lidí, kteří nejsou schopni docílit kvalitního a celistvého spánku, je každoročně stále vyšší a vyšší. Dost často za to může stres a zvyšující se míra technologií v našem každodenním životě, ale velice často si za to mohou lidé také zcela sami. Většina z nich totiž nespí v podmínkách, které by se alespoň blížili ideálním podmínkám pro zdraví spánek.

Přetopené a nevětrané místnosti

Hlavním problémem může být teplota v místnosti. Ideální teplota se totiž pohybuje kolem osmnácti až dvaceti stupňů, což v domácnosti opravdu jen velice málokdo udržuje. Ze strachu z nachlazení či nepohodlí naopak většina lidí až nevysvětlitelně přetápí místnosti. Proto se nebojte otevřít alespoň před spánkem okno, aby do místnosti mohl vstoupit čerstvý vzduch.

Nekvalitní matrace a ložní prádlo

Jednou z největších chyb, jsou naprosto nevyhovující matrace. Matrace do velké míry ovlivňuje nejen kvalitu našemu spánku, ale v mnoha ohledech i naše celkové zdraví. Většina lidí to i ví, ale nechce investovat do matrací, protože bývají často drahé. Existují ale i dostupné matrace, které nabízí stejnou kvalitu. Typickým příkladem mohou být české matrace tradičních výrobců, kteří nabízí kousky v řádu tisíc korun, které vydrží opravdu velice dlouhou dobu.

Spánek v osvětlené místnosti

Světelný smog, jak se mu říká, je efekt stále se rozšiřujících měst. Jen málokdo tak může říct, že má ve své ložnici dokonalou tmu. A kdo ji má, tak ani netuší, jakou výhodu vlastní. Spát bychom totiž měli v naprosté tmě, protože je to důležité kritérium pro produkci celé řady důležitých hormonů. Právě hormony a jejich vylučování totiž stojí za tím, jak kvalitně usínáme i spíme. Snažte se proto například pomocí zatemňovacích rolet eliminovat světlo zvenčí. Stejně tak i různé kontrolky a LED světla v domácnosti zakryjte, a spěte v dokonalé tmě.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top