Móda a trendy

Vhodná obuv na zimní volnočasové aktivity? Poradíme, co vše by měla splňovat

unsplash.com

V zimě bychom měli dávat pozor na to, abychom byli správně a dostatečně oblečení i obutí. Nejde jenom o to abychom byli v co největším pohodlí, ale také o to, abychom se dokázali vyhnout nepříjemnostem, které nás mohou při zimních radovánkách bez problémů potkat.

Přitom se velice často překrývá to, jaké kvality by měla mít obuv pro běžné nošení i aktivní volnočasové aktivity. A dnes se podíváme na to, jaké vlastnosti to jsou.

Protiskluzová podrážka se nikdy neztratí

Protiskluzová podrážka sama o sobě rozhodně není standardem, který bychom potkávali všeobecně u všech možných kousků módní obuvi. U pracovní obuvi už to je kupříkladu něčím naprosto jiným. Důvodem je, že pracovní obuv a oděvy jsou dělány do opravdu nepříjemných podmínek, kde se očekává to, že pomohou pracovníkům zůstat v maximálním bezpečí. Z toho důvodu tak můžeme počítat s tím, že naopak pracovní obuv a oděvy nám podobné vlastnosti poskytnou na sto procent.

Dokonalé držení pozice nártu a kotníku

U zimní obuvi bychom i v případě, kdy máme protiskluzovou podrážku, měli počítat s možností pádu nebo uklouznutí. V takovém případě je extrémně obtížnou záležitostí hlavně udržení kotníku a nártu vždy v přirozené pozici. O to se naopak mohou postarat bez jakýchkoliv obtíží boty s vysokou klenbou, které jsou pro tento účel stavěny a mohou tak poskytnout spoustu pohodlí i jistoty.

Teplo, na kterém vždycky záleží

Standardní materiály na zimní obuv jsou specifické tím, že nemají zdaleka takovou vzdušnou propustnost. Typicky jde o přírodní nebo syntetické kůže, jindy i o pogumované části obuvi. Zásadní vlastností tady je to, abyste byli v teple, obuv neprofukovala a neprosákla do ní vlhkost. O teplo se přitom nemusí starat jenom zevnějšek, ale také vystýlka obuvi.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top