Nezařazené

Víte, čím moderní zdravotnická zařízení měří EKG?

EKG měření
pixabay.com

EKG je pojmem, se kterým někteří z vás už přišli do styku nebo o něm minimálně slyšeli. Za touto poměrně známou zkratkou se ukrývá celý název „elektrokardiogram“. Ten už musí být pro mnohé z vás napovídající. Jde o změnu elektrického potenciálu způsobeného srdeční aktivitou. Laicky řešeno, zda srdce člověka pracuje tak, jak má.

To nelze zjistit jinak než za pomoci speciálních měřících přístrojů. V tomto směru však udělala medicína velký pokrok dopředu. Pokud vás lékař pošle na měření EKG, už nebudete ulehat na postel a během okamžiku nebudete obmotáni spletí kabelů napojených na velká a robustní zařízení.

Současné době kralují jiné pomůcky, které jsou označovány, jako EKG holter. Ten je výraznou zmenšeninou přístrojů užívaných před mnohými lety. Ve své podstatě lze takový výrobek označit jako miniaturní tříkanálový záznamník vyznačující se vysokou vzorkovací frekvencí. A právě s pomocí tohoto nástroje dochází k velice přesnému a spolehlivému měření elektrokardiogramu. Pojďme si ale povědět něco bližšího o těchto produktech. Kam až sahají jejich možnosti?

Mobilní EKG holter je napájen jednou tužkovou baterií typu AAA. Ta má poměrně dlouhou výdrž, takže u pacienta může být zaručeno i několikahodinové měření srdeční aktivity, aniž by ležel kdekoliv na nemocničním lůžku. Na trhu samozřejmě existuje řada dostupných modelů, ale ty kvalitní se pyšní určitě hardwarovou detekcí PM, délkou záznamu až pět dnů a možností snadného přenosu dat do počítače.

I když řada holterů EKG disponuje přehledným displejem a ovládacími prvky, všichni lékaři nabytá data převádí do speciálních softwarů v počítači, kde s nimi mohou nadále pracovat a vyhodnocovat požadované výsledky. Ano, přesně v tomto duchu funguje dnešní měření EKG, takže jste opět o něco moudřejší.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top