Domov

Víte, jak by měla vypadat postel pro dokonalý spánek? Poradíme vám!

pexels.com

Spánek je velice důležitá součást dne. Pokud chcete být opravdu produktivní, soustředění a odpočatí bez jakýchkoli obtíží, tak musíte kvalitně a dostatečně dlouho spát. To se ale některým nedaří kvůli vytížení z rodiny a práce a pro jiné jde o začarovaný kruh, protože mají zkrátka špatně vybavenou postel. V dnešním článku si povíme o tom, jak by taková postel pro dokonalý spánek měla ideálně vypadat.

Základem kvalitního spánku je matrace

Matrace je součást postele, na které záleží téměř nejvíc. Její kvalitu pochopitelně mohou velice zmenšit i roztažené nebo špatné rošty, ale bez dobré matrace se zkrátka dobrého spánku jen tak nedočkáte.

Spousta lidí na nich ale šetří, protože se jedná o poměrně drahou část. Záleží ale na tom, kde hledáte. Protože lze sehnat i levnější matrace a mezi nimi především české matrace od tradičních výrobců nabízejí atraktivní poměr ceny a kvality. A pokud si vynásobíte každou noc strávenou v posteli s životností kvalitní matrace, tak zjistíte že každý den dáváte do kasičky jen pár drobných za to, že se dobře vyspíte.

Málo měněné povlečení může škodit

Povlečení je další součástí na posteli, která může jednoduše škodit. Nemusí přitom být zasmrádlé ani špinavé, aby se snižovala kvalita spánku v něm. Povlečení totiž postupně po vyprání sedá a pokud nemáte šanci si povlečení například pověsit na čerstvý vzduch z okna nebo na zahradu, tak časem bude působit těžce a nepříjemně.

Směr spánku je důležitý

Většina lidí strká hlavu do rohu místnosti. To je ale velice špatně, protože právě roh místnosti nepůsobí při našem usínání ideálně. Nejde jen o jakési pověry o energiích a čakrách, ale především o dobrou cirkulaci vzduchu, která je v rohu místnosti defacto nulová. Ideální pozice pro hlavu je tedy směrem do prostoru, kde je čistější vzduch.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top