Volný čas

Víte, jak na čištění šperků pomocí ultrazvukové čističky? Poradíme vám krok za krokem

Ultrazvukové čističky jsou speciálním zařízením vytvořeným k čištění kovových předmětů. Spojují v sobě dokonalou preciznost čištění včetně těch nejhůře přístupných míst a u toho také velice šetrné čištění bez jakéhokoliv užití manuálních metod. Ultrazvukové čističky jsou tak naprosto dokonalými adepty právě na takové práce, jakými může být čištění šperků. Dnes si řekneme, jak je vyčistit přesně krok za krokem.

V prvním kroku šperk lehounce očistěte

Předtím, než vložíte šperk do čističky byste jej měli očistit o všechnu jednoduše odstranitelnou hrubou špínu. Může to být například hlína, nebo jiné drolivé zbytky materiálů. Zařídíte tak, že bude čištění opravdu rovnoměrné po celém povrchu materiálu. Ideální je ještě v nemineralizované vodě předmět rychle opláchnout a nechat jej oschnout. Mineralizovaná by mohla zanechat povlaky, takže volte proto jedině destilovanou čistou vodu bez chemikálií.

Před vložením do ultrazvukové čističky zkontrolujte materiály

Ultrazvukové čističky používají speciální emulze. Ty jsou přizpůsobeny tak, aby cílový materiál nijak nemohly poškodit. Jenže zároveň je zde riziko, že pokud použijete emulzi na tvrdší a odolnější materiál, tak komponent z měkčího materiálu skončí poleptaný. Proto před vložením do ultrazvukové čističky zkontrolujte všechny části šperku a případně odeberte opravdu náchylné komponenty, nebo například cenné drahokamy.

Výsledné čištění trvá jen pár vteřin

Jakmile je vše připraveno, čistička nastartovaná a emulze uvnitř, tak se můžete směle pustit do čištění. Samotný proces čištění přitom netrvá nijak dlouho, většinou stačí jen několik vteřin k tomu, aby se běžná špína ze šperku okamžitě uvolnila. Pochopitelně záleží na odolnosti nečistot na šperku. Jenže pozor na to, abyste nenechali pod účinkem emulze daný šperk příliš dlouho!

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top