Domov

Víte, jak se chránit před nepoctivými nájemníky? Zde je pár velice užitečných rad

pexels.com

Nepoctivý nájemník je noční můrou každého pronajímatele, ale zároveň je bohužel i denní záležitostí. Ačkoliv je bydlení velice důležitou součástí života, tak k němu spousta lidí přistupuje poměrně dost ležérně, a to se projevuje například na platební morálce, nebo ještě k tomu o to hůř na poškozování pronajatého majetku. Víte, jak se takovým lidem efektivně vyhnout?

Nastavte dostatečnou kauci

I když není každý v úplně dokonalé životní situaci, tak nastavená kauce je jedním ze způsobů, jak se bránit. Jakmile si vezmete jednu kauci, tak s tím nemá téměř nikdo problém. Pokud si ale řeknete o trojměsíční kauci, tak se ukazuje rozdíl mezi lidmi, kteří mají v první řadě dostatek peněz a finanční jistoty a v druhé řadě čisté úmysly. Nikdo totiž nepřijde do nájmu, kde zaplatí několik desítek tisíc hned při vstupu, aby jej opakovaně zničil.

Správa činžovních domů a nemovitostí jako opora

Pro podnikatele a developery je tady i služba správa činžovních domů. Tu nabízejí realitní kanceláře a spočívá v tom, že na základě plné moci realitní kancelář odpovídá za mnohé komplikace. Jednou z komplikací, které jsou předmětem smlouvy, jsou právě i nepoctiví nájemníci. Za jejich chování zodpovídá realitní kancelář a stejně tak i za jejich platební morálku. Jakmile se tedy přestanou chovat podle společenských norem, tak vy své peníze dostanete i tak a případná soudní slyšení řeší realitní kancelář.

Hlídejte si registry

Registry dlužníků nebo lidí v úpadku jsou veřejně dostupné. Získat z nich výpis sice není úplně zadarmo, ale jedná se o jistotu toho, že není nájemník už v průběhu exekuce nebo insolvence. To pochopitelně může potkat i slušné lidi, ale do spolehlivosti v jejich finanční situaci to rozhodně nic nepřidá.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top