Móda a trendy

Víte, jak si vybrat správnou dámskou sportovní obuv? Poradíme vám v dnešním článku!

pixabay.com

Sportovní obuv se v posledních letech stala velice oblíbenou. Může za to rovnou několik velice důležitých aspektů, mezi které se řadí například i takové jako velký výběr různých modelů, a především volnost pohybu a pohodlí. Jak si ale vybírat sportovní obuv, tak aby byla naprosto dokonalá?

Dámská sportovní obuv musí nohu pevně obejmout

Nejčastější jsou různé běžecké modely bot a u nich je extrémně důležité, aby dokázaly nohu kvalitně obepnout. To znamená, že jakmile se dotáhnou tkaničky na poměrně upnutou úroveň měl by celý nárt i pata naprosto dokonale sedět bez jakékoliv vůle.

Jako první odzkoušejte určitě špičku. Dámská sportovní obuv totiž občas mívá silně zúženou špici, a proto nejsou všechny modely vhodné pro různé dámy a ženy podle odlišného tvaru chodidla. Jakmile je tedy bota zavázaná zkontrolujte nejdřív palec. Ten by měl být malý kousek od špice boty, volný v pohybu ale těsně kolem konce podrážky. Pata by měla být pevně zasazená, a to je opravdu důležité, jinak byste mohla mít otlačky ze šoupání boty.

Jednoduchý test vždy po koupi boty

Po klasickém odzkoušení boty by měl následovat i klasický test. Zkuste si několikrát zarazit špičkou vpřed a vzad, šoupat různé nohou po zemi a zjistíte tak jestli má noha dostatek volnosti k tomu, aby se v botě pohybovala. Jakmile se vám chodidlo šoupe vpřed a vzad uvnitř boty, tak to značí špatný výběr velikosti. Některé značky jako Adidas nabízí dokonce třetinové velikosti, takže se dá do správných proporcí o to jednodušeji trefit.

Některé druhy obuvi, jako například běžecké, navíc disponují rozdílnými tvrdostmi podrážky. Pokud kupujete výkonnostní boty na běh, tak počítejte s tím, že budete mít tvrdou a nepoddajnou podrážku. Naopak na tréninkové běhy se dělají podrážky mnohem měkčí a poddanějších pro vše pohodlí.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top