Móda a trendy

Víte, jak vybrat dámskou sportovní obuv pro pravidelné běhání?

pexels.com

Běh patří mezi nejčastější aktivity, které dámy preferují pro udržení dobré kondice a štíhlé linie. Pochopitelně záleží v oblasti vybavení především na sportovní obuvi, kterou pro běh zvolíte. Dnes se podíváme na to, jak by měl vypadat výběr běžecké obuvi pro dámy a jaká kritéria by měla za každou cenu splnit.

Jaký druh podrážky volit pro pravidelné běhy?

U volby sportovní obuvi je velice rozdílné to, jak často ji budete používat. Běžecká obuv je v tomto ohledu extrémně specifická. Pokud potřebujete obuv na občasné používání, ale naopak pro pořádnou rychlost, hledáte typicky závodní. Ta je specifická hodně pevnou podrážkou, která umožňuje silný odpich a neztrácí se v ní energie a rychlost. Problém je ale v tom, že při jejím tréninkovém užívání můžete mít bolesti chodidel a puchýře.

Oproti tomu tréninková sportovní obuv je to, na co se dnes specializujeme. V některých ohledech je pochopitelným opakem obuvi závodní. Má mnohem měkčí a poddanější podrážku. Její výhodou je, že dobře kompenzuje terénní nerovnosti a šetří chodidlo. Je tak vhodná například i na takové nepříjemné povrchy jako je pevný beton, nebo kostky. Pochopitelnou nevýhodou je pak ztráta energie a rychlosti, takže počítejte s tím, že vaše časy v podobné obuvi budou o něco pomalejší.

Jak musí tréninková obuv držet na noze?

U běžecké obuvi je naprosto zásadní faktor, že nesmí být v žádném ohledu volná. Nesmí se vám smýkat noha ve směru dopředu a dozadu a zároveň nesmíte cítit volný prostor na patě. Při utažení by měla bota poskytnout příjemný pocit jistoty a neměla by vás pustit do extrémního vyklonění kotníku. Přílišná pevnost by vám ale mohla způsobit otlačky a špatné prokrvování nohy, tak dávejte pozor i v tomto ohledu. Oproti tomu volná obuv hrozí smýknutím a zraněním, nebo dokonce puchýřům z oděrek.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top