Móda a trendy

Volba správné bundy na zimní měsíce? Může být složitá, ale vybírejte podle pocitu

pixabay.com

Během zimy se velice často vystavujeme riziku prochladnutí nebo profouknutí ledovým větrem. A co by nám proti tomu mohlo napomoci více než ten největší kus textilu, který na sobě celoročně nosíme v podobě bundy. Bundy na zimní období jsou víceméně velice rozdílné a většinou jsou doporučovány do konkrétních teplot, dají se ale najít i takové bundy, které se dokáží teplotě kvalitně přizpůsobit.

Pracovní oděvy a pracovní obuv je možností, kde sehnat kvalitní oblečení

I když se bavíme o pracovních oděvech, tak zde najdeme spoustu kousků, které oceníme i na jakékoliv odlišné nošení. Především oblíbenými bývají softshell bundy, které jsou z unikátního funkčního materiálu. Ten je vrstvený tak, že zvenčí dovnitř propouští velice špatně veškeré venkovní vlivy, ale naopak zevnitř ven je schopný propouštět část tepla.

To se sice může zdát jako velká nevýhoda, ale pokud pak hledáme bundu do různých teplot, tak výhoda vyrovnávat teplotu s okolím patří mezi ty největší, které můžete mít. A proč ji vyhledáváme právě tam, kde se prodávají pracovní oděvy a pracovní obuv? Důvod je velice jednoduchý. Přesně tento typ oděvu je totiž přizpůsobený tomu, aby se s ním neustále pracovalo a je proto i v takové bundě velká volnost pohybu bez jakéhokoliv omezení.

Sportovní bundy dokáží zahřát, ale jsou mnohdy specifické

Sportovní bundy pak dokáží mnohdy nabídnout mnohem ideálnější tepelné vlastnosti. Problém ale přichází v ten moment, kdy se najednou začne řešit konkrétní teplota. Například typické sjezdařské bundy mají ohromnou odolnost proti profouknutí studeným větrem a dokáží držet ideální teplotu i do mínusů čítající desítky stupňů celsia. Jakmile ale budete bundu nosit například v teplotách okolo nuly, tak se hůře vyrovnává s okolními teplotami a vy se v ní brzo začnete přehřívat a potit.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top