Nádrže na dešťovou vodu jsou velice schopné a kvalitní systémy, které slouží k zachytávání, sběru, ukládání a následnému opětovnému použití dešťové vody na různých druzích pozemků. Jedná se tak opravdu o moderní a velice komplexní vybavení, které chce mít každý.
Pro spoustu lidí ale nemusí nádrže jako takové vzbuzovat dostatek důvěry. A to hlavně proto, že si nedokáží úplně představit jejich funkci a z čeho jsou vyrobeny. A přesně proto jsou tu zajímavosti, které vám mnohé prozradí!
V Česku za ně můžete hodně ušetřit!
Nejen v Česku, ale také i v jiných zemích EU, se už dlouhodobě prosazují různé druhy zelené energie a obnovitelných zdrojů. Svým způsobem jsou zrovna nádrže na dešťovou vodu tím, co pomáhá opětovně využívat vodu jako takovou. A také proto ministerstvo místního rozvoje otevřelo projekt s názvem dotace dešťovka, kam se mohou hlásit soukromníci, živnostníci i firmy. Jedná se o dotaci, která dokáže pokrýt ohromnou část nákladů na nákup a realizaci systému.
Žádné spáry? Vážně žádné spáry!
Zajímavostí je, že na nádržích na dešťovou vodu ani na jejich komponentech nenajdete slabá místa, jako jsou sváry. Jsou totiž vytvořeny takzvaným kroužením. Silným kruhovým pohybem ve formě se tak odstředivou silou formuje jeden kus materiálu až do podoby finálního výrobku. Předmět bez svárů tak nemá slabá místa, kde by byl náchylnější k poškození.
Opravdu odolný materiál
V podzemí přeci jenom není příjemné prostředí. Půda může být často značně kyselá, a navíc se musí předmět neustále potýkat s různými tlaky ze všech stran. To ale řeší polyethylen. Tento velice dobře známý plast má extrémní chemickou i fyzikální odolnost. Díky tomu je tak vhodný na celou řadu výrobků, mezi které patří právě i rozličné typy nádrží na vodu, kapaliny, paliva, kyseliny a mnohé další.
