Krása

Zázračný meloun

www.pixabay.com

Nejprve si ujasnit, že meloun je zelenina. Mnoho lidí ho nazývá ovocem, což není správné. Meloun patří do čeledi tykvovitých, stejně jako okurka nebo cuketa. Vodní melouny pocházejí z Afriky a cukrové melouny pocházejí z teplých oblastí Asie. Dnes se dají melouny vypěstovat i u nás. Vyhovují jim slunná místa na záhonu, nejlépe se jim však daří v pařeništi nebo skleníku.

melon-870481_1280

Obsahuje totiž až z 90 % vody a cukry tvoří jen asi 3–12 % (podle odrůdy). Nejméně cukru má meloun vodní, o něco více pak cukrový. 100 g melounu má energetickou hodnotu od 19–35 kcal a jedna porce dokáže zasytit i na několik hodin.

Obsahuje vysoký obsah vitamínu C, A a B. Působí velmi pozitivně na naše nehty, kůži a vlasy. Je blahodárný pro těhotné ženy, určuje správný vývoj plodu. Melouny jsou také skvělým zdrojem antioxidantů, které odbourávají toxické látky z těla. Dále v nich najdeme železo, mangan, vápník, zinek, hořčík, jód a draslík.

Medový meloun s parmskou šunkou. Z melounu odkrojte slupku, nakrájejte na větší kousky a zabalte do šunky, propíchněte párátky. Je to delikatesa, kombinace sladké a slané vás nadchne, určitě vyzkoušejte.

melon-625130_1280

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top